Vitamix A3500i

chwilowy brak towaru

 • Producent: Vitamix
 • Kategoria: Blendery
 • Kolor: srebrny, stalowy

Vitamix Ascent A3500i

informacje technologiczne
Vitamix Ascent A3500i

Vitamix Ascent Series jest daleko idącym i technologicznym rozwinięciem lubianej G-Series czyli modeli Pro 300 i Pro 750. Ascent łączy w sobie atuty poprzednich modeli z dodatkowymi właściwościami i progresywnym i prostym designem.

5 samoczynnych ustawień pracy do przygotowywania koktajli

Vitamix Ascent A3500i posiada 5 zaprogramowanych, samoczynnych ustawień pracy do przygotowywania koktajli (Smoothie), lodów (Frozen Desserts), gorące zupy (Hot Soups), dipy i pasty do smarowania pieczywa oraz program czyszczący (Self Cleaning). Program Smoothie trwa 45 sekund, program do przygotowania lodów - 55 sekund, a program do zup zaledwie 6 minut. Użycia tampera wymaga tylko program do lodów, ponieważ zmrożone owoce muszą być dociskane do noży.

instynktowna obsługa

Obsługa Vitamix A3500i jest szczególnie prosta i instynktowna, konsekwentnie pozbawiona niepotrzebnych gadżetów. Wszystkie programy są opisywane jako Smart-Blending, co oznacza, że czas blendowania jest z jednej strony dobrany do potrzeb,w dodatku to, że silnik odczytuje opór noży i reguluje prędkość w sposób indywidualny by osiągnąć najlepsze rezultaty blendowania. Jest to wyjście na kolejny poziom technologiczny, a w szczególności kiedy porównamy A3500i do modelu flagowego Pro 750, który też posiada 5 programów automatycznych, natomiast niezależnie od tego jaki bezkompromisowiec w nim jest, obroty są zawsze takie same. Nowa seria Ascent sama rozpoznaje pojemnik, który jest w danym momencie założony i blendery same dobierają prędkość noży do ascetycznca. Jest to jedna z najważniejszych innowacji, które firma wprowadził do najnowszych modeli dzięki technologii NFC, która łączy pojemnik z blenderem.

Zmiana pojemników

W starszych modelach pojemniki były zamykane pokrywami ze względnie plastycznego tworzywa nienaturalnego, które sprawiały użytkownikom kłopot, ponieważ nie było wiadomo czy pokrywa jest szczelnie domknięta. W tej chwili, pokrywy tworzone z twardego, przeźroczystego materiału. Dzięki temu o korzystnym zamknięciu oznajmia nas charakterystyczny „klik". Dodatkowo, zabezpieczenie w pokrywie nie pozwoli uruchomić blendera, jeśli pojemnik nie jest poprawnie zamknięty. W przeciwieństwie do starszych modeli z kolekcji G, nowa linia Ascent została zaopatrzona w pojemniki, które można myć w zmywarkach, dzięki czemu ponadto skrócimy czas przebywania w kuchni. Jest to w dodatku perfekcyjne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu. Główny 2 l. Pojemnik typu Wet Blade pozostał zaprojektowany zupełnie na nowo, dzięki czemu Vitamix zadbał o skuteczność i jakość blendowania oraz tzw. Vortex który „zasysa" blendowany bezkompromisowiec jeszcze lepiej w kierunku noży, dając doskonale gładkie konsystencje nawet najbardziej wymagającym składnikom.

dane technologiczne Vitamix Ascent Series A3500i
 • Silnik o mocy 2,2 PS oraz 1.400 Watt
 • 5 programów samoczynnych (Smart-Blending)
 • Tryb Pulse
 • Ustawienia liczby obrotów z regulacją poziomów od 1 do 10
 • Gwarancja: 10 lat
 • rozmiary:: 20 x 43 x 28 cm (szer. X wys.x głęb.)
 • Waga: ok 6,8 kg
 • 2 litrowy pojemnik wyprodukowany z Tritan Eastman (wolny od bisfenoli)
 • 4 noże stworzone ze stali rdzoodpornej, wycięte laserowo.
 • technologia NFC polegająca na rozpoznaniu pojemnika, który samoczynnie pozwala włączyć blender
 • technika Self-Detect polegająca na samoczynnym wyłączeniu urządzenia w chwili przegrzania
 • certyfikat GS

Vitamix A3500i został zaopatrzony w specjalny system odcięcia zasilania, który broni urządzenie przed spaleniem silnika. Jeśli urządzenie wyłączy się w trakcie blendowania, należy odczekać ok. 30-50 min i ponownie włączyć blender.

UWAGA! Nie należy blendować suchego albo twardego minimalistycznca na niskich obrotach. Jest to najczęstsza przyczyna przegrzewania się silnika i w konsekwencji wyłączenia urządzenia. Suche owoce jak daktyle, figi itp. Za każdym razem się powinno blendować na najwyższych obrotach, dzięki czemu silnik daje nożom na tyle dużą moc,bezproblemowo mogą rozdrobnić surowiec, tym samym chłodząc się i gwarantując nieprzerwaną pracę. Jest to żelazna zasada dobrego używania blendera, bardzo często jednak bagatelizowana poprzez użytkowników.

Podobne produkty w kategorii Blendery