Strzelba Beretta 1301 24'' 12/76

chwilowy brak towaru

  • Producent: Beretta
  • Kategoria: Broń myśliwska

Beretta 1301 24'' 12/76 to jedna z najlepszych strzelb sportowych do konkurencji IPSC i 3Gun gotowa do strzelania od razu po wyjęciu z walizki.

Broń działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych poprzez otwór w ścianie lufy (system gazowy), który cechuje się mniejszym odrzutem niżeli system inercyjny. Na dodatek system gazowy został zmodyfikowany w taki sposób, by zapewnić jak najszybszy cykl strzału i przeładowania. Beretta 1301 zezwala na oddanie aż 4 strzałów w czasie poniżej 1 sekundy! Warto jeszcze podkreślić, że system poprzez producenta opisywany jest jako „samoczyszczący”, co minimalizuje zacięcia wynikające z zabrudzenia nagarem.

Lufę o długości 24" wytworzono z wytrzymałej stali nierdzewnej steelium, która gwarantuje sprawność i celność nawet po wystrzeleniu kilku tysięcy sztuk amunicji. W standardzie strzelba posiada rozszerzone manipulatory tj. Dźwignię przeładowania, przycisk zrzutu zamka, a także bezpiecznik. Zwiększeniu i poszerzeniu poddano jeszcze port ładowania, dzięki temu ładowanie twin lub quad load-ów (2 lub 4 nabojów) jest osiągalne bez poprawek rusznikarskich, które są na ogół przeprowadzane przez strzelców dynamicznych.

Strzelba wyposażona jest w wymienny magazynek o obszerności 5 nabojów. Wentylowana szyna, a także światłowodowa muszka usprawniają strzelanie „po lufie”. Za komfort oraz kontrolę broni odpowiedzialne są teksturowany chwyt i miękka stopka kolby, która generuje pewny punkt oparcia, a także amortyzuje energię odrzutu.

Dzięki zastosowaniu wymiennych czoków Optimbore HP strzelba może być wykorzystywana w różnorodnych konkurencjach strzelbowych.