Strzelba 1301 competition pro 24'' 12/76 marki Beretta

chwilowy brak towaru

  • Producent: Beretta
  • Kategoria: Broń myśliwska

Beretta 1301 Competition Pro 24'' 12/76 to niekwestionowana „królowa” strzelb sportowych do konkurencji IPSC i 3Gun, przygotowana w taki sposób aby można było od razu po zakupie startować w zawodach bez żadnych dodatkowych modyfikacji.

Broń działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych poprzez otwór w ścianie lufy (system gazowy), który charakteryzuje się mniejszym odrzutem aniżeli system inercyjny.

System gazowy B-link z obrotową głowicą został zmodyfikowany w taki sposób, żeby zapewnić jak najszybszy cykl strzału i przeładowania nawet na lekkiej amunicji.

Beretta 1301 pozwala na oddanie aż 4 strzałów w czasie poniżej 1 sekundy! Warto też podkreślić, iż system przez producenta opisywany jest jako „samoczyszczący”, co minimalizuje zacięcia wynikające z zabrudzenia nagarem.

Lufę o długości 24" tworzono z wytrzymałej stali rdzoodpornej steelium, która zagwarantuje efektywność i celność choćby po wystrzeleniu kilku tysięcy sztuk amunicji. W standardzie strzelba posiada rozszerzone manipulatory tj. Dźwignię przeładowania, przycisk zrzutu zamka, a także bezpiecznik.

rozszerzeniu i poszerzeniu poddano w dodatku port ładowania, dzięki czemu ładowanie twin lub quad load-ów (2 albo 4 nabojów) jest realne bez poprawek rusznikarskich, które są przeważnie przeprowadzane poprzez strzelców dynamicznych.

Aluminiowa komora zamka utrzymana jest w niebieskiej kolorystyce, która nieodzownie kojarzy się z marką Beretta.

Strzelba jest zasilana z jednoczęściowego ultralekkiego magazynka firmy Tony System o obszerności 10 nabojów. Szkieletowa klamra Tony System gwarantuje stabilność i odpowiednią sztywność.

Donośnik z ergalu (stop aluminium 7075) o wysokim profilu, upraszcza prędkie ładowanie nabojów. Dzięki czerwonej kolorystyce możemy dodatkowo szybko sprawdzić stan magazynka.

Wentylowana szyna, muszka „koralik” i światłowodowa muszka ułatwiają strzelanie „po lufie”.

Za komfort i kontrolę broni odpowiedzialne są gumowany chwyt Comfort, miękka baka policzkowa oraz gumowa stopka kolby, która kreuje pewny punkt oparcia i amortyzuje energię odrzutu.

W kolbie zaimplementowano nowoczesny system redukcji odrzutu Kick-Off Plus oparty na trzech elastycznych podkładkach i sprężynie powrotnej, których działanie ogranicza odczuwanie odrzutu choćby do 40%. To rozwiązanie w sporym stopniu zwiększa kontrolę i szybkostrzelność broni.

W komplecie znajduję się również wkładki służące do awantażu broni. Dzięki zaimplementowaniu wymiennych czoków Optimbore HP strzelba może być stosowana w najróżniejszych konkurencjach strzelbowych. Na komorze zamkowej znajdują się 4 gwintowane otwory do konstrukcji szyny Picatinny.