• Producent: CZ
  • Kategoria: Broń myśliwska

CZ 557 Night Sky Edition.308 to postępowy karabin myśliwski, zaopatrzony w polimerową osadę o wykończeniu soft-touch, pływającą lufę 520 mm oraz wydajny kompensator.

Łoże karabinka produkowano z wytrzymałego polimeru, dzięki temu broń waży zaledwie 3200 g i wspaniale leży w rękach, z uwagi na antypoślizgową wykończenie soft-touch. Charakterystyczne kropkowane wzornictwo nawiązuje do gwiaździstego nieba (Night Sky) stanowiącej nazwę serii.

Pływająca lufa o długości 520 mm zakończona jest kompensatorem, który stanowczo zniża odrzut i wznoszenie lufy.

Kolba zakończona grubą gumową stopką gwarantuje pewny punkt oparcia w trakcie strzału. W karabinkach z rodziny CZ 557 zastosowano nowy mechanizm spustowy, z możliwością regulacji ciężaru spustu oraz ruchu jałowego.

Karabinek posiada wizualny wskaźnik napiętej iglicy, który ułatwia szybkie sprawdzenie stanu broni. Myśliwi docenią krótki i płynny ruch dźwigni przeładowania, wpływający na prędkość przeładowania broni.

zmodyfikowany wyrzutnik zapewnia płynne i niezawodne działanie. Wszystkie metalowe części CZ 557 mają wyjątkowo trwałe wykończenie antykorozyjne.

Karabinek zasilany jest z wyjmowanego magazynka o pojemności 4 nabojów. Zwalniacz magazynka został wygodnie usytuowany w obrębie kabłąka. Karabin nie posiada przyrządów celowniczych, użytkownik może jednak zamontować wybraną optykę na szynie Picatinny.

charakterystyczne bączki pozwalają na mocowanie pasa albo dwójnogu.

Podobne produkty w kategorii Broń myśliwska