Luneta celownicza forge 1-8x30 4a ir marki Bushnell

chwilowy brak towaru

  • Producent: Bushnell
  • Kategoria: Celowniki

Bushnell Forge 1-8x30 4A IR to kompaktowa luneta biegowa wyekwipowana w obiektyw 30 mm z podświetlanym punktem celowania, wysokiej klasy optykę z powłokami Ultra Wide Band, a także system prędkiego powrotu do ustawień fabrycznych.

Wzmacniana kompozycja

Masywny, jednoczęściowy tubus o średnicy 34 mm wykonano z kutego aluminium, co gwarantuje spory zakres regulacji i bezawaryjne działanie na broni myśliwskiej. Z uwagi na wzmacnianą konstrukcję celownik waży 732 g, zapewniając jednak powiększoną trwałość na odrzut.

. Luneta została wypełniona azotem oraz uszczelniona o-ringami, sprawia to, iż jest niepodatna na deszcz, pył oraz chwilowe zanurzenie w wodzie, nie musimy się także martwić o wewnętrzne parowania soczewek.

System optyczny HDOS-jasny obraz niezależnie od oświetlenia

W lunecie zaimplementowano soczewki ED Prime o niskiej dyspersji, które charakteryzują się wysoką transmisją światła, niezwykłą ostrością i wiernością kolorów. Dzięki pełnemu pokryciu soczewek warstwami antyrefleksyjnymi proponują one bardzo wysoką transmisję światła sięgającą aż 95%!

System optyczny HDOS (High Defintiona Optical System) odpowiada za optymalizację jasności i czystość obrazu, w wyniku czego niezależnie od warunków oświetleniowych obraz ma doskonałą przezroczystość i nasycenie.

W skrócie działanie tego system można opisać następująco: większa jasność, wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie barw.

Luneta ma niewiele znaczące rozszerzenie w zakresie 1-8 ×, a także podświetlany punkt celowania, co niezwłoczne wejście w cel i zachowanie szerokiego pola widzenia.

Luneta biegowa łączy właściwości celownika kolimatorowego i charakterystycznego celownika optycznego, dlatego jest powszechnie wykorzystywana w trakcie polowań zbiorowych i w strzelectwie sportowym.

W tym modelu Bushnell zastosował postępowe powłoki Ultra Wide Band, które ponadto powiększają wierność odwzorowania kolorów w ich widzialnym spektrum.

nowoczesne powłoki ochronne

Dzięki pokryciu każdej soczewki powłoką antyrefleksyjną luneta charakteryzuję się szczególnie wysoką transmisją światła i znakomitym odwzorowaniem kolorów w pełnym spektrum widzialnego światła.

w dodatku optyka od zewnątrz została pokryta trwałą powłoką hydrofobową EXO Protection, przeciwdziałającą osadzaniu się kropel wody, w rezultacie możemy prowadzić obserwację i strzelać podczas padającego deszczu i śniegu.

Podświetlana siatka celownicza

W tym modelu zastosowano krzyż myśliwski A4 w drugim planie, z podświetlanym punktem celowania (6 stopni jasności), pomocnym zwłaszc.

Siatka 4A ma 3 belki (cieńsze we wnętrzu) dlatego genialnie sprawdzi się podczas polowania lub strzelaniu sportowym. Hybrydowe wieżyczki są wyskalowane w MIL, każdy klik zmienia ustawienie krzyża o 0,05 MIL, czyli 5 mm na 100 m.

prędki powrót do ustawień fabrycznych

Za sprawą systemu Revlimiter Zero Stop strzelec ma możliwość szybkiego powrotu do początkowej konfiguracji (zero stop) bez konieczności zerowania oraz żmudnego ustawiania. Powrót do ustawień fabrycznych wymaga zastosowania klucza imbusowego, którymi odkręcimy tarczę bębnów.

Podobne produkty w kategorii Celowniki