Luneta celownicza nitro 3-18x56 4a ir marki Bushnell

chwilowy brak towaru

  • Producent: Bushnell
  • Kategoria: Celowniki

Bushnell Nitro 3-18x56 4A IR to mocna luneta myśliwska o nad wyraz jasnym i ostrym obrazie, z siatką celowniczą 4A, podświetlanym punktem celowania oraz obszernym zakresem regulacji siatki celowniczej.

Solina myśliwska konstrukcja

Masywny tubus o średnicy 30 mm wytworzono z kutego aluminium, co pozwala na pokaźny zakres regulacji krzyża (aż 84 MOA) i zagwarantuje dobre działanie choćby na silnej broni myśliwskiej.

Luneta została wypełniona argonem, a także uszczelniona o-ringami, co wyklucza możliwość wewnętrznego parowania soczewek, a także sprawia, że jest niepodatna na deszcz, śnieg pył i chwilowe zanurzenie w wodzie.

System optyczny HDOS-jasny obraz niezależnie od oświetlenia

W lunecie zastosowano soczewki ELD, które cechują się wysoką transmisją światła, niezwykłą ostrością i wiernością odcieni.

System optyczny HDOS (High Defintiona Optical System) odpowiada za optymalizację jasności i czystość obrazu, w wyniku czego niezależnie od warunków oświetleniowych obraz ma rewelacyjną krystaliczność i nasycenie.

W skrócie działanie tego system można opisać następująco: pokaźniejsza jasność, wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie kolorów.

Luneta ma zmienne powiększenie w zakresie 3-18 ×, co zezwala na staranną identyfikację celu, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiego pola widzenia.

nowoczesne powłoki ochronne

Dzięki pokryciu każdej soczewki powłoką antyrefleksyjną luneta znamionuję się bardzo wysoką transmisją światła oraz znakomitym odwzorowaniem kolorów w pełnym spektrum widzialnego światła

dodatkowo optyka od zewnątrz została pokryta trwałą powłoką hydrofobową Exo Protection, przeciwdziałającą osadzaniu się kropel wody, w efekcie możemy prowadzić obserwację i strzelać w trakcie padającego deszczu i śniegu.

Podświetlana siatka celownicza

W tym modelu zastosowano krzyż myśliwski A4 w drugim planie, z podświetlanym punktem celowania (6 stopni jasności), co upraszcza szybkie wchodzenie w celu zwłaszcza podczas polowaniu o świcie albo zmierzchu.

Siatka A4 z 3 belkami nadzwyczajnie stanie na wysokości zadania w trakcie polowania, a także strzelaniu polowym. Częściowo zakryte bębny o wartości kliku 0,1 MIL mają szeroki zakres regulacji wynoszący aż 84 MOA łatwy system zerowania.