Omron M7 Ocena produktu:

od 268,05 PLN

oszczędzasz do 24%

 • Producent: Omron
 • Kategoria: Ciśnieniomierze
Oferty (2)
Opis produktu

Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych produktów firmy Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - producenta Nord Farm.

nabywając u nas ciśnieniomierz Omron® IntelliSense IT nabywasz artykuł z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door i wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.

Ciśnieniomierz Omron M7 IntelliSense IT - zaawansowany, samoczynny ciśnieniomierz zintegrowany z platformą zdrowia Omron, a także komputerem.

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy komponent prewencji w sytuacji chorób sercowo-naczyniowych a prawidłowy ciśnieniomierz to konieczny ekwipunek każdego domu. Tylko regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi zezwala na zaktualizowany wgląd w stan zdrowia. Urządzenia marki Omron pomagają obserwować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Wykrywają rownież nieregularną, arytmiczną pracę serca.

Ciśnieniomierze Omron są atestowane klinicznie przez grupę lekarzy specjalistów według ustalonego protokołu i spełniają kryteria European Society of Hypertension.

M7 IntelliSense IT japońskiej firmy Omron to genialnie zaprojektowany, prosty, samoczynny, stacjonarny ciśnieniomierz naramienny, mający wszystkie funkcje konieczne do realizowania wygodnych, prędkich i szczególnie dokładnych pomiarów ciśnienia krwi. ma dostęp do platformy monitorowania zdrowia Bi-LINK oraz został wyposażony w łącze USB do prędkiego połączenia z komputerem.

Źródło: YouTube Omron, Louis Houng

Dzięki unikalnej funkcji DualCheck™, podwójnej kontroli pomiaru, dodatkowy czujnik weryfikuje urządzenie w trakcie pracy w celu dokonania jak najdokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Poza możliwością uśrednienia wyników pomiarów z ostatnich 10 min pracy (3 wyniki), uśrednia ponadto odczyty poranne i nocne i powiadamia o wystąpieniu nadciśnienia porannego.

Mankiety kolekcji COMFORT są stworzone w technice IntelliWrap Cuff™, która gwarantuje skrupulatność pomiaru niezależnie od pozycji mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru w tej technice to 360° co w praktyce niemal w całości wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie mankietu na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Pomiar dokonywany jest całą powierzchnią rękawa.


bezawaryjność i precyzja ciśnieniomierza zostały precyzyjnie przebadane poprzez najważniejsze organizacje służby zdrowia podczas licznych procedur badawczych. Omron M3 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z starannością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.

właściwości i atuty

Sposób progresywnania z ciśnieniomierzem Omron M7 IntelliSense IT?

Jak czyścić ciśnieniomierz?

 • Do czyszczenia obudowy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
 • Do czyszczenia mankietu zalecamy użytkowanie miękkiej, czystej szmatki i mydła.
 • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
 • Nie należy używać zadziornych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja ciśnieniomierzy Omron .

marka rekomenduje przegląd technologiczny urządzenia co 2 lata żeby upewnić się czy działa ono produktywnie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

rozmiar mankietu ciśnieniomierza .

wykorzystywanie optymalnego mankietu jest szczególnie znaczne z punktu widzenia precyzyjności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,użytkowany mankiet poprawnie pasuje do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia.

firma OMRON oferuje opcjonalne mankiety w 3. Rozmiarach: minimalnym (17 - 22cm), średnim (22 - 32cm) i obszernym (22 - 42cm).
Jak zmierzyć ciśnienie krwi ciśnieniomierzem Omron?
Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów, a także wysiłku fizycznego.
Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktarzowych o tym jak dokonywać pomiaru ciśnieniomierzem Omron i prezentacji modelu Omron M6 Comfort IT

Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny.

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki powiększające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.
Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 20% poplulacji oraz co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak ograniczyć ryzyko nadciśnienia?
 • stosuj zdrową dietę
 • rzuć palenie i alkohol
 • bądź intensywny fizycznie, ćwicz regularnie
 • unikaj stresu
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Więcej danych na temat przyczyn i prewencji na oficjalnej stronie producenta: Choroby sercowo-naczyniowe

Podobne produkty w kategorii Ciśnieniomierze