• Producent: Produkt polski
  • Kategoria: Dewocjonalia
Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

wytworzona na desce olchowej. Obraz wykonano specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda zagwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być doskonałą pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu lub prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wykwintne pudełka z przejrzystym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym rozmiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną typu Hodegetria. Maryja wskazuje na swego Syna Zbawiciela. Dzieciątko podwyższa rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w odcieniu niebiesko-granatowym ozdobiona jest typowymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kombinacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz wykonano w Polsce przy użyciu polskich tworzyw. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony atest. Ikony dostosowujemy indywidualnie do rozmiaru, a także typu deski, na której są realizowane. W ramach danego wzoru mogą występować niewielkie różnice w jej rozmiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest dostępna w naszym sklepie w czterech wymiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej

Podobne produkty w kategorii Dewocjonalia