Produkt polski Święta rodzina, ikona domowego kościoła

chwilowy brak towaru

  • Producent: Produkt polski
  • Kategoria: Dewocjonalia
Święta Rodzina, ikona Domowego Kościoła

Ikona religijna przedstawiająca Świętą Rodzinę. Efektowna ikona Świętej Rodziny, produkowana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Obraz na ikonie wyprodukowany jest specjalną techniką nanoszenia obrazu bezpośrednio na drewno.

Ikona jest przystępna w naszym sklepie internetowym Upominki Religijne.pl w czterech rozmiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej

Ikony dopasowujemy indywidualnie do rozmiaru i rodzaju deski na której są realizowane. W ramach danego wzoru mogą występować małe różnice w wymiarze deski rzędu +/- 2 mm.

Na odwrocie każdej ikony znajduje się wytłoczony i złocony certyfikat.

Wszystkie nasze ikony stworzone są w Polsce z użyciem polskich tworzyw.

Każda ikona zapakowana jest w wysmakowane pudełko z przeźroczystym wieczkiem.

Ikony to najpiękniejsze dewocjonalia, które są rewelacyjnym upominkiem na Chrzest, Pierwszą Komunię Świętą, Bierzmowanie czy Ślub. To w dodatku ładny upominek z okazji urodzin czy imienin.

Czym jest ikona?

Ikona to obraz sakralny, który został tworzony w kulturze bizantyńskiej prezentujący osoby święte, motywy biblijne.Malowanie czy inaczej pisanie ikon było czynnością świętą dlatego również ikona nie jest zwykłym obrazem. Pisana była poprzez mnichów, którzy przed rozpoczęciem malowania pościli, głęboko modlili się a pisali ją w postawie klęczącej.Ikony były traktowane jako przedmiot kultu, współcześnie są jeszcze wyrazem pewnej wartości artystycznej dlatego też pojawiły się ikony z motywami czysto katolickimi i jako takie mogą być otaczane szacunkiem i czcią przez wyznawców Kościoła Katolickiego.Ikona ma pogłębiać wiarę i życie duchowe.

Ikona ze Świętą Rodziną najbłyskotliwiej wygląda kiedy znajduje się w pobliżu źródła światła a złoto użyte do jej wytworzenia nabiera blasku. Ikony to najbłyskotliwiejsze dewocjonalia, które są perfekcyjnym upominkiem na Chrzest, Pierwszą Komunię Świętą, Bierzmowanie czy ślub. To na dodatek ładny podarek z okazji urodzin czy imienin.

Ikonie Świętej Rodziny zatwierdzonej do kultu w Rzymie prześwieca współczesna idea. Jest ona symbolem wspólnoty rodzinnej, a także wspólnoty Kościoła, ludu Bożego, Rodziny Bożej ukrytej pod opieka Boga. Ten sposób przedstawienia Świętej Rodziny, pełny jest treści duchowych, ukrytych w kolorach, gestach czy postawie każdej postaci.

Podobne produkty w kategorii Dewocjonalia