Ekspozycja bez tajemnic - Bryan Peterson, oprawa broszurowa Ocena produktu:

od 25,55 PLN

oszczędzasz do 9%

  • Producent: Galaktyka
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788375795073
  • Oprawa: broszurowa
  • Autor: Bryan Peterson
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Ilość stron: 168
  • Rok wydania: 2016
Oferty (2)
Opis produktu

Wydanie III

Ekspozycja bez tajemnic to jedna z najpopularniejszych na świecie książek o fotografii. W Polsce pozostała sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Nowe wydanie ma jeszcze ciekawsze fotografie i bogatszą treść! Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania, a także ich wzajemnego oddziaływania. W wyjątkowo dostępny, barwny sposób odpowiada na pytanie, jak osiągnąć dobrą ekspozycję nawet w bardzo skomplikowanych sytuacjach. Książka uczy też, jak uzyskać wspaniałą ostrość i kontrast obrazów albo rozmyć w nieostrości tło oraz komponenty drugoplanowe. Tłumaczy, w jaki sposób zamrozić ruch i produktywnie mierzyć oświetlenie fotografowanej sceny, podaje zasady korzystania z filtrów i… fotografowania trajektorii gwiazd.

Obecne wydanie jest poszerzone o rozdział szczegółowo omawiający użytkowanie lampy błyskowej, a wszystkie zagadnienia zilustrowano zupełnie nowymi zdjęciami. To nieprzeciętny przewodnik po niełatwym świecie fotografii, przeznaczony jednocześnie dla początkujących, jak i bardziej innowacyjnych.

Ekspozycja bez tajemnic to świetna książka dla początkujących fotografów, która w dostępny sposób przybliży tajniki sztuki fotograficznej i pozwoli działać bardziej świadomie, jednak chętnie zaglądać będą do niej też bardziej doświadczeni użytkownicy aparatów. Najnowsze wydanie to jeszcze więcej ciekawych tematów, nowe zdjęcia i zaktualizowany tekst, a sposób, w jaki Bryan Peterson tłumaczy poszczególne zagadnienia sprawia, że ciężko nam się będzie od niej oderwać. To lektura, do której niejednokrotnie będziemy wracać. Polecamy!
Fotopolis.pl


Fotografia jest teraz słowem tak użytkowanym, że powinno już dawno otrzymać zadyszki. Można nawet nabrać przekonania, że każdy jest w stanie zrobić prawidłowe zdjęcie, nie posiadając właściwie na ten temat żadnej wiedzy. To jednak bardzo mylny, iluzoryczny pogląd, czego najlepszym przykładem jest książka Bryana Petersona. Napisana przez entuzjastę fotografii, życzliwie i dostępnym dla każdego językiem, przekazuje nam wiedzę potrzebną do udoskonalonego panowania nad tym medium, aby je bardziej świadomie i kreatywnie wykorzystywać. Udowadnia, że dzięki wiedzy będziemy mogli nie tylko wnikliwiej patrzeć, ale i zobaczyć.
Ekspozycja bez tajemnic to publikacja stanowczo przydatna dla wszelkich atrakcyjnych się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych innowacyjnych – cyfrowych. Jest bardzo cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania, i którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Tomasz Tomaszewski,
generalny konsultant polskiej edycji „National Geographic", wielokrotny juror World Press Photo, laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych; doświadczony wykładowca – uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Bryan Peterson jest mistrzowskim fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.

Podobne produkty w kategorii Hobby i poradniki