• Producent: Rosik-Dulewska Czesława
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788301180744
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Czesława Rosik-Dulewska|Czesława RosikDulewska
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Pwn
  • Ilość stron: 390
  • Rok wydania: 2015
świeże, szóste wydanie znanego i lubianego opracowania, w którym pozostały omówione progresywne zasady gospodarki odpadami komunalnymi, naturalnymi i wybranymi grupami odpadów przemysłowych. Autorka przybliża podstawowe zasady unieszkodliwiania
i odzysku odpadów i ascetycznców wtórnych z odpadów i najważniejsze technologie wykorzystywane w tych procesach. Zapoznaje Czytelnika z warunkami bezpiecznego składowania i monitorowania odpadów zgodnie z najnowszymi kryteriami prawa.
Obecne wydanie zostało wzbogacone o:
· nowości technologiczne: m.in. Przekształcenie termiczne i mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów komunalnych; spalanie i współspalanie osadów ściekowych; odzysk surowców wtórnych albo ich unieszkodliwianie poza instalacjami i urządzeniami; sposoby rozróżnienia instalacji cieplnego przekształcania odpadów komunalnych czy niebezpiecznych;
· nowości organizacyjno-prawne, jakie pojawiły się w ostatnich 4 latach. Dotyczą one najczęściej kierunków działań w kształtowaniu polityki gospodarki odpadami; przepisów w zakresie: kwalifikacji procesu termicznego przekształcania, składowania, progresywnania z wtórnymi odpadami po procesach unieszkodliwiania. Zaktualizowany pozostał wykaz aktów prawnych w zakresie gospodarki odpadami w Polsce i Unii Europejskiej (stan prawny na dzień 28.05.2014 r.)
Publikacja jest asygnowana dla studentów i wykładowców kierunków związanych z szeroko pojętą ochroną i inżynierią środowiska, a także gospodarką minimalistyczncową i przestrzenną. Stanowi wyśmienitą pomoc dla pracowników jednostek administracyjnych, terenowych służb ochrony środowiska i firm zajmujących się odzyskiem i unieszkodliwianiem odpadów.

ISBN: 9788301180744
Kod paskowy: 9788301180744
Autorzy: Rosik-Dulewska Czesława
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 390
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.625
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Podobne produkty w kategorii Hobby i poradniki