• Producent: PZWL
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788320055412
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Jerzy Kiwerski
  • Wydawnictwo: Pzwl
  • Ilość stron: 192
  • Rok wydania: 2018
Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, ma on poważne konsekwencje tak fizyczne, jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach, częściowa albo całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu, z którymi musi się zmierzyć osoba, która go doświadczyła. Zmienia się życie jednocześnie osoby, która doznała urazu, jak i jego rodziny. Można powiedzieć, że tak jak łamie się kręgosłup, tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony cykl rozciągnięty w czasie, w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie, rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.

Doświadczony ortopeda i specjalista rehabilitacji oraz chirurgii urazowej i ortopedii, o olbrzymiej wiedzy teoretycznej oraz osobistej wieloletniej praktyce w zakresie najtrudniejszych sytuacji wynikających z przebytego urazu rdzenia kręgowego, we współpracy z psychologiem klinicznym w przystępny i rzeczowy sposób omówili przyczyny powstania urazu rdzenia kręgowego, jego następstwa oraz możliwość wystąpienia powikłań. Konkretną stroną książki jest krystaliczne i usystematyzowane przedstawienie tematu, co powoduje, iż jest ona prosta w odbiorze. Zawarto tu użyteczne wskazówki dotyczące zapobiegania i leczenia powikłań, takich jak odleżyny, skostnienia okołostawowe czy powikłania w zakresie układów oddechowego, krążenia i moczowego. Czytelnik odnajdzie wskazania do wykorzystania ćwiczeń biernych i czynnych, uwagi dotyczące nauki chodu pacjentów z niecałkowitym albo niskim zniszczeniem rdzenia oraz możliwości poprawy funkcji niedowładnych dłoni. Ważną częścią publikacji jest omówienie innowacyjnania psychologicznego, w tym porady dla pacjenta i jego rodziny oraz dla personelu medycznego.

W poradniku cenne dane znajdą tak terapeuci, jak i osoby niebędące fachowcami w dyscyplinach medycznych i sami pacjenci i ich bliscy.

ISBN: 9788320055412
Kod paskowy: 9788320055412
Autorzy: Kiwerski Jerzy E.
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20384
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 128
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x20.5cm
Głębokość (mm): 5
Waga: 0.186
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Podobne produkty w kategorii Hobby i poradniki