Wege Dieta roślinna w praktyce - Kibil Iwona, Gajewska Danuta (2018) Ocena produktu:

od 75,09 PLN

oszczędzasz do 5%

  • Producent: PZWL
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788320054897
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Danuta Gajewska|Iwona Kibil
  • Wydawnictwo: Pzwl
  • Ilość stron: 324
  • Rok wydania: 2018
Oferty (2)
Opis produktu
„Wege – dieta roślinna w praktyce" jest to przewodnik po diecie roślinnej, który powinien przeczytać każdy wegetarianin, weganin, a także dietetyk. Nie starczy powiedzieć sobie „od dziś przestaję jeść mięso". Posiłki bezmięsne są aktualnie niezwykle popularne powinny być też korzystnie zbilansowane. Jeżeli w diecie zabraknie ważnych komponentów (m.in. Wapnia, żelaza, cynku, witaminy B12 itd.), taki sposób żywienia będzie prowadził do niedoborów i złego stanu zdrowia. Dzięki czemu poradnikowi dowiesz się, w jaki sposób mądrze zbilansować dietę roślinną, uniknąć błędów żywieniowych i niedoborów. Ponad 320 stron użytecznej wiedzy o składnikach odżywczych, na które w diecie wegańskiej warto zwrócić uwagę. Ponadto, w książce znajdziesz przykłady zestawień produktów, jadłospisów, a także informacje o składnikach, które należy suplementować.

Tę książkę powinni przeczytać nie tylko wegetarianie i weganie,ponadto dietetycy i lekarze, gdyż w programie studiów w tym temacie informacji jest szczególnie niedużo lub nie ma w ogóle.

„Wege – dieta roślinna w praktyce" jest to przewodnik dostosowany do wegan i wegetarian żyjących w Polsce. Produkty opisane w książce sąprzystępne, dzięki czemu nie trzeba wyszukiwać ich w internecie czy zamawiać z zagranicy. Wystarczy udać się do warzywniaka lub supermarketu. Książka napisana jest prostym językiem, dzięki czemu treści w niej zawarte będą zrozumiałe zarówno dla specjalistów żywienia, jak i dla osób, które nie pracują w tej branży. Jednocześnie wszystkie informacje zawarte w poradniku są poparte badaniami naukowymi, a także własnym doświadczeniem autorki.

Co odnajdziesz w książce:

dane poparte badaniami naukowymi
Przegląd wiadomości na temat diet roślinnych, dobre cechy zdrowotne i informacje o potencjalnych niedoborach i ich skutkach
Jakie znaczenie dla organizmu mają poszczególne elementy odżywcze i gdzie ich szukać w produktach roślinnych
Jak powinny wyglądać korzystnie zbilansowane posiłki oparte na żywności pochodzenia roślinnego
W jaki sposób bilansować dietę dla osób dorosłych,też kobiet ciężarnych, dzieci, osób starszych, a także intensywnych fizycznie
użyteczne porady na temat robienia zakupów, komponowania posiłków, odchudzania czy przytycia na diecie roślinnej

Dla kogo jest ta książka:

Dla wegan i wegetarian
Dla osób zainteresowanych wpływem diet roślinnych na zdrowie
Dla rodziców dzieci na diecie roślinnej

ISBN: 9788320054897
Kod paskowy: 9788320054897
Autorzy: Kibil Iwona, Gajewska Danuta
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20384
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 324
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x20.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.402
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Podobne produkty w kategorii Hobby i poradniki