• Producent: Hecht
  • Kategoria: Kosiarki elektryczne
  • Moc: 1.8 kW
  • Pojemność kosza: 60 l
  • Szerokość koszenia: 46 cm
  • Minimalna wysokość koszenia: 30 mm
  • Maksymalna wysokość koszenia: 75 mm
  • Powierzchnia trawnika: 1200 m2

HECHT 1803 S 5 W 1 to elektryczna kosiarka rotacyjna z niewiele znaczącym poziomym obsługi, a także maksymalną skutecznością, która w wielu przypadkach rywalizuje choćby z najszczególniejszymi kosiarkami spalinowymi. Za napęd noży odpowiada elektryczny turbo silnik o wysokim momencie obrotowym i mocy 1800 W.

Podstawą kosiarki jest potężna metalowa pokrywa, która ma nie tylko wystarczającą sztywność,dodatkowo zapewnia operatorowi odpowiednią ochronę przed wszelkimi przedmiotami przypadkowo wyrzuconymi przez nóż kosiarki. Mocny silnik dba nie tylko o napęd noża, ale także o napęd tylnych kół wprawiających urządzenie w ruch. Dzięki tej konstrukcji, zalecana powierzchnia koszenia wynosi aż do 1200 m2. szybkość jazdy to około 3,6 km/h, przy szerokości roboczej 46 cm. Regulacja wysokości koszenia odbywa się centralnie za pomocą dźwigni, w zakresie 30-75 mm.

Wysokiej jakości uchwyt można w jednej chwili rozmontować i ponownie złożyć dzięki zastosowaniu gwiazdkowych nakrętek. Jednocześnie uchwyt zaopatrzony jest w regulację ustawienia wysokości, by koszenie stało się jeszcze prostsze. Dużą zaletą jest dźwignia gazu i napędu kół, zamontowane na całej szerokości poręczy. To sprawia, że możemy jedną ręką obsługiwać obie dźwignie, żeby drugą ręką bezpiecznie obchodzić się z kablem zasilającym. Kosiarka dodatkowo przycisk bezpieczeństwa uniemożliwiający przypadkowemu uruchomieniu urządzenia,, a także organizer na kabel.

Częścią urządzenia jest na dodatek pakiet do mulczowania. Pozwoli on nam w kilka sekund zmienić funkcję konwencjonalnego koszenia, na tzw. Mulczowanie. Dzięki specjalnej konstrukcji noża, trawa zostaje drobno zmielona, by w takiej postaci otrzymać się do korzeni trawnika działając jak naturalny nawóz. Co atrakcyjne, zmielona trawa wcale nie zatyka gleby, wręcz przeciwnie, broni przed utratą wilgoci, tym samym promując zdrowy wzrost trawnika.

Po podniesieniu zaślepki z boku pokrywy, możemy zamontować wyrzut boczny do bezpiecznego wyrzucania trawy, co jest szczególnie przydatne przy dłuższym koszeniu zarośniętego trawnika albo przy mulczowaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy koszeniu bez kosza, nie ma potrzeby jego ciągłego opróżniania.

atrakcyjną funkcją jest tzw. Funkcja,,EDGE CUTTING’’. Dzięki obudowie o specjalnym zarysie, w trakcie koszenia wzdłuż ścian i ogrodzeń, możemy wykosić trawę praktycznie przy samej krawędzi trawnika. Staranne wykoszenie trawnika na brzegach za pomocą podkaszarki staje się wtedy istotnie łatwiejsze i szybsze, a w wielu przypadkach czynność ta nie jest w ogóle niezbędna.

Uwadze projektantów nie uszedł nawet 60 l kosz z mechaniczną sygnalizacją stanu napełnienia. Kosz jest w tylnej części wyekwipowany w małą klapkę, przez którą odbywa się przepływ powietrza z kosiarki. Gdy klapka podczas pracy jest otwarta, tzn. Że kosz nie jest jeszcze zapełniony, natomiast gdy klapka jest zamknięta, oznacza to że kosz jest pełny i należy go opróżnić.

Mimo wysokiej jakości oraz zróżnicowanych funkcji, waga kosiarki wynosi zaledwie 26,4 kg. Po za drobną niedogodnością związaną z potrzebą dostarczania zasilania poprzez przewód zasilający, silnik elektryczny przewyższa w prostocie obsługi i konserwacji silniki spalinowe. Podczas gdy konwencjonalne kosiarki spalinowe muszą być notorycznie sprawdzane, regulowane, uzupełniane olejem, silnik elektryczny jest praktycznie bezobsługowy, co ponadto zniża koszty jego eksploatacji i konserwacji.

Podobne produkty w kategorii Kosiarki elektryczne