HP 4TY33EA

chwilowy brak towaru

  • Producent: HP
  • Kategoria: Laptopy
  • Kod Producenta: 4TY33EA
  • Przekątna ekranu: 15.6 "
  • Rozdzielczość: 1920 x 1080 px
  • System operacyjny: Windows 10
  • Pamięć RAM: 2 GB

Model laptopa HP 15-da to 15-calowy laptop z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki dedykowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,dodatkowo zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej serii możemy kupić już od 1299zł.

obudowa HP 15-da wytwarzana w całości jest z tworzywa sztucznego. Na chwile obecną, przystępne jest niemało wersji kolorystycznych, czarny, metaliczny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania pokrywy jest bardzo przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w nietrudny sposób zezwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria dodatkowo znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy rodzaje kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest rodzaju wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, lecz ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest wyjątkowo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza towystarczy delikatnie musnąć klawisz, żeby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i wyjątkowo korzystnie się na niej pisze podczas długich sesji.

Touchpad ma rozmiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego znaczny rozmiar nie sprawia problemów podczas użytkowania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa perfekcyjnie. Dwa przyciski mają krótki skok i szczególnie dobrze wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyposażony w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, że opcja w biosie „wentylator zawsze włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji wyraźnie poprawiło komfort pracy. Podczas testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. W trakcie tego testu obudowa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da zaopatrzony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezsprzecznie niskich tonów. Zalecam wykorzystywania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego, a także urządzeń, które są stosowane. Laptop HP 15-da to prawidłowy wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary nieskomplikowane przemieszczanie się z laptopem.


Podobne produkty w kategorii Laptopy