Nikon D7200 Ocena produktu:

od 5199,00 PLN

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24.2 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6000 x 4000 px
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne: 7 kl/s
 • Nośnik danych: karta SD
Oferty (2)
Opis produktu

Dąż do doskonałości dzięki innowacyjnemu aparatowi Nikon D7200.
Ta zgrabna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX proponuje perfekcyjne zdjęcia, nadzwyczajnie spisuje się podczas filmowania i ma szerokie możliwości łączności. Jest szybka i wszechstronna – na miarę Twoich ambicji.
D7200 to perfekcja w każdym calu. Czołowy w swej klasie system autofokusa znany z legendarnych, mistrzowskich aparatów Nikon gwarantuje staranne ustawienie ostrości choćby przy oświetleniu na poziomie –3 EV. Specjalne menu ustawień filmu, a także progresywne opcje sterowania dźwiękiem gwarantują jeszcze obszerniejszą sprężystość w trakcie nagrywania filmów. Możliwości kreatywnego podejścia do tematu powiększają funkcje fotografowania w technologii rysowania światłem i płynnych filmów poklatkowych, a obiektywy NIKKOR bogactwo detali. Zastosowana obsługa technice Wi-Fi i NFC usprawnia dzielenie się pięknymi zdjęciami.

bogactwo detali w rozdzielczości 24,2 mln. Pikseli
Nowy poziom jakości fotografii. Matryca aparatu D7200 formatu DX została zaprojektowana bez optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość zdjęć z szerokim zakresem dynamicznym, niskim poziomem szumów i bogatymi przejściami tonalnymi kolorów.

EXPEED 4

istotnie rozszerza ogólną produktywność aparatu i pozwala uzyskać wspaniałe rezultaty. Pozwala na perfekcyjne odwzorowanie obrazu i poszerza zakres czułości ISO, a także zezwala na nagrywanie filmów z pokaźniejszą liczbą klatek na sekundę.
51-punktowy moduł AF Multi-CAM 3500 II: dzięki systemowi autofokusa odziedziczonemu po profesjonalnych aparatach Nikon model D7200 oferuje fenomenalną precyzję. System efektywnie działa już przy oświetleniu na poziomie –3 EV (ISO 100, 20°C), co pozwala robić ostre fotografie choćby w ciemności. Piętnaście czujników krzyżowych w środku kadru pozwala na niezwykle staranne uchwycenie obiektu. Jeden punkt środkowy jest zgodny z przysłoną f/8, co pozwala korzystać z większej liczby kompozycji obiektywu i telekonwertera.

Tryb kadrowania 1,3x
Dodatkowy zasięg, pokaźniejsza szybkość i udoskonalone pokrycie kadru polami AF. Tryb kadrowania pozwala 1,3-krotnie wydłużyć ogniskową obiektywu formatu DX i niemal podwoić efekt teleobiektywu dla obiektywu FX. Maksymalna prędkość zdjęć seryjnych wynosi 7 kl./s. Na dodatek w tym trybie 51 pól AF systemu autofokusa pokrywa cały kadr.

Funkcja Picture Control 2.0
nieskomplikowane przejęcie pełnej kontroli nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę fotografii, a ustawienie przezroczystość pozwala uzyskać wyraźne szczegóły. Ustawienia można wizualnie przypasowywać w trakcie fotografowania, a sam proces fotografowania można uprościć, zapisując zróżnicowane opcje dla filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym
Nagrywanie video o profesjonalnej jakości ze pokaźnie zredukowanymi szumami i w wielu formatach klatek. Nagrywanie filmów Full HD formatu DX z szybkością do 25/30 kl./s bez przeplotu lub przełączenie do trybu kadrowania 1,3x w celu uzyskania dodatkowego zasięgu teleobiektywu i nagrywania filmów w rozdzielczości do 1080/50p/60p. Aparat gwarantuje czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i zezwala na jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z wykorzystaniem aparatu oraz zewnętrznego rejestratora.

Swoboda filmowani
zasobność ustawień pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad materiałem. Płynne przechodzenie między ciemnymi i jasnymi obszarami dzięki opcji samoczynny dobór ISO w trybie M. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor starannie je pokazuje na zrobionych zdjęciach. Wykorzystanie ustawienia Picture Control Równomierne zapewnia łatwiejsze przejścia tonalne odcieni w późniejszej obróbce. Specjalne menu umożliwia zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

Nagrywanie dźwięku wysokiej jakości
Rejestrowanie filmów z dźwiękiem pod kontrolą dzięki wyjątkowym opcjom sterowania dźwiękiem w modelu D7200. Aparat zezwala na wybór zakresu dźwięku (pokaźny/głos) i redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy zaimplementowanego mikrofonu. Maksymalną swobodę nagrywania dźwięku bezpośrednio ze źródła gwarantuje mikrofon bezprzewodowy Nikon ME-W1, który rejestruje dźwięk wysokiej jakości choćby z odległości 50 m.

Jasny wizjer
zagwarantuje niemal stuprocentowe pokrycie kadru i genialną widoczność w terenie, nawet w trakcie fotografowania pod ostre światło. Naturalny ekran elektroluminescencyjny zapewnia wysoką jasność i kontrastowość prezentowanych , a także niski zużycie mocy.

Monitor z regulacją barw
umożliwia ustawienie balansu odcieni i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika. Pokryty antyodblaskową powłoką ekran LCD (RGBW) o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów zagwarantuje genialną widoczność w każdych warunkach.

wytrzymałość i solidność
Korpus lustrzanki D7200 skonstruowano z myślą o nieprzystępnych warunkach – jest odporny na działanie pyłu i wody oraz na upadki. Podwyższoną wytrzymałość zapewniają góra i pokrywy tylne korpusu wytworzone ze stopu magnezu; moduł migawki przetestowano w 150 000 cykli pracy.

Obiektywy NIKKOR
Lustrzanka D7200 jest zgodna z obiektywami formatu DX i z szeregiem obiektywów formatu FX producenta Nikon. Wyjątkowo wysoka zdolność rozdzielcza sprawia, iż obiektywy NIKKOR wyjątkowe wyniki, a kompaktowa kompozycja obiektywów formatu DX stanowi rzeczywistą zaletę, gdy zamiar fotografowania teleobiektywami nie łączy się z koniecznością rozszerzania bagażu podczas podróży. Fotografując w trybie kadrowania 1,3x, można powiększyć zasięg tele, na przykład dla obiektywu AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G do odpowiednika ogniskowej 390 mm.

wbudowana lampa błyskowa
Tryb inteligentnego sterowania błyskiem i-TTL, a także funkcja sterownika pozwalają bezprzewodowo wyzwalać z aparatu maksymalnie dwie grupy zdalnych lamp błyskowych Nikon oraz sterować nimi.

Kreatywny system oświetlenia (CLS)

zezwala na korzystanie z lustrzanki D7200 z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych na potrzeby kreatywnej fotografii z lampą błyskową zamocowaną na aparacie lub poza nim. Lubiany kreatywny system oświetlenia (CLS) firmy Nikon obejmuje jasne progresywne lampy błyskowe, takie jak SB-700, a także lampy jak SB-500 zaopatrzone w diodę LED o wysokim natężeniu światła, które rewelacyjnie nadają się do nagrywania filmów.

Obsługa zdalna
specjalne akcesoria oferują sporo opcji bezprzewodowego sterowania i transmisji fotografii. Do zdalnego wyzwolenia migawki aparatu można zastosować urządzenia inteligentnego połączonego z zaimplementowanym modułem Wi-Fi aparatu i specjalnej aplikacji WMU¹. Dopełniającą kontrolę nad bezprzewodowym fotografowaniem zapewniają przekaźniki bezprzewodowe WR-R10 i WR-T10, a bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania WR-1 pozwala na także kontrolowanie ustawień aparatu. By podłączyć aparat do sieci Ethernet i bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Obsługa technologii NFC
proste przesyłanie zdjęć do urządzenia inteligentnego z funkcją NFC. Starczy zetknąć aparat D7200 z urządzeniem inteligentnym, by przesłać zdjęcie wyświetlane na ekranie LCD aparatu.

Energooszczędność

Dłuższe fotografowanie na jednym ładowaniu. Po jednorazowym naładowaniu ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 można wykonać choćby 1100 fotografii i zarejestrować do 80 minut materiału video³.
Nośniki danych: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart SD. Oba gniazda są zgodne z kartami o wysokiej obszerności SDXC i UHS-I.

dołączone oprogramowanie
Pozwala kontynuować proces kreatywny po zakończeniu fotografowania. Specjalne oprogramowanie producenta Nikon oferuje wszechstronne funkcje importowania, organizowania, edycji i udostępniania i filmów. Szereg opcji edycji asygnowanych dla plików filmów, w tym opcja regulowania parametrów systemu Picture Control. Funkcje umożliwiające niezwłoczne przesyłanie fotografii do sieci społecznościowych.

W zestawie Obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Kompaktowy, innowacyjny technicznie obiektyw zmiennoogniskowy w przystępnej cenie. Zaopatrzony w wysokiej jakości system optyczny asygnowany do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX i 5,8-krotny zoom zapewniający sprężystość fotografowania w wielu rozmaitych warunkach. Obiektyw jest także wyposażony w system redukcji drgań drugiej generacji (ang. Vibration reduction, VR) producenta Nikon i nieszablonowy silnik SWM (Silent Wave Motor), co gwarantuje wyśmienite działanie w słabych warunkach oświetleniowych, stabilny obraz w przetworniku i wizjerze oraz prędki i cichy autofokus.

AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VREAN: 0018208944569
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 12 miesięcy
Kod dostawcy: Nikon D7200 + 18-105VR
Model: D7200
wariant aparatu: Lustrzanka cyfrowa
Procesor obrazu: EXPEED 4
ilość pikseli sprawna: 24,2 Mpix
typ obiektywu: teleobiektyw
liczba pikseli kompletna: 24.72 Mpix
Przetwornik obrazu: CMOS
Budowa: 15 części w 11 grupach (w tym jedna soczewka ze szkła ED i jedna soczewka asferyczna)
rozmiary przetwornika: 23,5 mm x 15,6 mm.
Czyszczenie matrycy: automatyczne
Mocowanie obiektywu: F (Nikon, Fujifilm)
Pozostałe parametry matrycy: - Matryca DX, typu CMOS- System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
Stabilizacja obrazu: Tak
Autofocus: Tak
Obiektyw w zestawie: Tak
Ogniskowa: 18 - 105 mm.
Maksymalne powiększenie: 1/5x
Ustawianie ostrości: MF
Przysłona: - Maksymalny otwór względny: f/3,5–5,6- nieznaczny otwór względny: f/22–38- liczba segmentów przysłony: 7 (kolista)
Pozostałe parametry obiektywu: Współpracujące obiektywy: Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC) oraz obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani inne niż AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo większym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje ze środkowym polem AF w przypadku wykorzystywania obiektywów o otworze względnym f/8 lub obszerniejszym).
Wizjer: Tak
wymiary: 76 x 89 mm.
Przekątna ekranu: 3,2''
Waga: 420 g
Pozostałe właściwości wyświetlacza: Wizjer:- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęć 1,3x (18 x 12): około 97% w poziomie i 97% w pionie- powiększenie: Około 0,94x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m)- Dystans widzenia całej matówki 19,5 mm (–1,0 m; od środka powierzchni okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)- Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej przez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w pozostałych trybach)Monitor: - wyświetlacz LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm. - Kąt oglądania około 170°- 100% pokrycie kadru i regulacja jasności- Rozdzielczość około 1229 tys. Punktów (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1 228 800 punktów)
zastosowana lampa błyskowa: Tak
Pomiar światła: Matrycowy
Czułość ISO (min.): 100
Czułość ISO (maks.): 25600
Balans bieli: Ustawienie temperatury barwowej
Migawka: Elektroniczna
Tryby migawki: Cicha migawka
Tryby / Efekty: Śnieg
Format fotografii: NEF
Rozdzielczość JPEG (maks.): 6000 x 4000 px
Rozdzielczość RAW (maks.): 6000 x 4000 px
Nagrywanie filmów: Tak
Rozdzielczość filmów (maks.): 1920 x 1080 px
Format video: MOV
Funkcje specjalne: Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 albo 72 fotografie bądź kalendarz), - powiększenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy- Wyświetlanie histogramów- wyodrębnionie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie danych pozycji i automatyczne obracanie zdjęć
rodzaj kart pamięci: SD
standard pamięci SD / CF: SDXC
Komunikacja bezprzewodowa: NFC
Złącza: miniUSB
Zasilanie: Akumulator asygnowany
Akcesoria w zestawie: - Obiektyw 18 - 105 mm.- Gumowa muszla oczna DK-23- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu optymalnego dla kraju lub regionu sprzedaży)- Pokrywka okularu DK-5 - kabel USB UC-E17- Pasek na szyję AN-DC1 BK
Kolor: Czarny
Wysokość: 106.5 mm
Szerokość: 135.5 mm
Głębokość: 76 mm

Podobne produkty w kategorii Lustrzanki cyfrowe