Nikon D750 Ocena produktu:

od 5599,00 PLN

oszczędzasz do 28%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6016 x 4016 px
 • Czułość: 100-12800
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 2 s
 • Zdjęcia seryjne: 6.5 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
Oferty (2)
Opis produktu

Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest możliwe, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki profesjonalnej technologii przetwarzania obrazu i konkretnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX zagwarantuje unikatową jakość fotografii, bardzo przy wysokich czułościach ISO, w przypadku których obraz jest czystszy aniżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, fotografie seryjne z prędkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem umożliwiają niczym nieskrępowaną ekspresję. Zastosowany interfejs Wi-Fi ułatwia natychmiastowe udostępnianie niesamowitych zdjęć.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia szczegółów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca proponuje szeroki zakres aktywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki czemu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

idealna czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraźne i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można powiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

mistrzowski autofokus
Dzięki zachowaniu czułości choćby przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej przez markę Nikon aparat D750 może z wyjątkową skrupulatnością ustawiać ostrość na obiekcie nawet przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj fotografie i filmy z nieszablonowych punktów widzenia. Wyświetlacz można przechylać na boki, a także odchylać do 90º w górę albo 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Dzisiaj możesz przesyłać wyśmienite zdjęcia pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Wystarczy pobrać na urządzenie inteligentne darmowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™, a także Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami handlowymi producenta Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie fotografii seryjnych
Rejestrowanie ekspresowo poruszających się obiektów z nieprzeciętną elastycznością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z szybkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z prędkością 50/60 kl./s (innowacyjnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 oraz sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku podczas filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
znacznie powiększa ogólną skuteczność aparatu i zezwala na uzyskanie nadzwyczajnych fotografii. Zagwarantuje świetne odwzorowanie obrazu i jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO oraz pozwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie przezroczystość pozwala starannie określić poziom detalowości. Ustawienia można widocznie przypasowywać podczas fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując różne opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Monitor z regulacją odcieni: umożliwia ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty powłoką przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zapewnia rozciągliwą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym cyklu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić choćby 1230 zdjęć i zarejestrować do 55 minut materiału video².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

funkcjonalna lustrzanka pełnoklatkowa

świetna ergonomia, a także lekki, monolityczny korpus aparatu gwarantują swobodę realizowania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Potężnie wyprofilowany uchwyt powoduje, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości, a także zapewnia wygodę trzymania go poprzez długi czas bez zmęczenia.

niepodatny i trwały

broniony przez konkretne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna budowa sprawia, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

spektakularna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Aktywny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i zwiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i obszerniejszym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

wybór pola AF z grupy
ulepszone wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy poprzez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co udoskonala możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kompozycji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
przeznaczona do filmowania w różnorodnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50 kl./s (innowacyjnie) i 60 kl./s (nowoczesnie) w formatach FX i DX ze stanowczo obniżonymi stopniami szumów, mory i przekłamań kolorów. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać w trakcie nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI i równocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem w trakcie filmowania. W trakcie filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być stosowana, począwszy od ISO 200. Opracowana poprzez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są skrupulatnie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania ulepszają jakość nagrań audio i proponują większą ogólną elastyczność. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio precyzyjną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala na wybór zakresu dźwięku (szeroki/głos) oraz redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zastosowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia wytworzone podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych detalami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja fotografii poklatkowych w aparacie
pozwala wytwarzać filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Wystarczy wykorzystać trybu fotografowania z interwalometrem, aby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis zdjęć w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
nieprzeciętna zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość użytkowania programów tematycznych w solidnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym kolor selektywny, Szkic barwny, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dopasować jego energiczność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można zastosować dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki świetnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają kryteria każdej dziedziny fotografii. Aparat jest także zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) marki Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie lub zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do mistrzowskiego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu i specjalnej aplikacji WMU¹. W celu zwiększenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można użyć bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet lub bezprzewodowej sieci LAN, należy użyć opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- powiększenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe atrybuty

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli całkowita

24.93 Mpix

Pozostałe właściwości matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z użyciem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P oraz obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo pokaźniejszym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 albo 72 zdjęcia bądź kalendarz), zwiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, dane o zdjęciu, informacje pozycji i automatyczne obracanie zdjęć.

Zasilanie

Akumulator przeznaczony

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , automatyczny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

standard pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli wydajna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , samoczynny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

wariant kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , zdjęcia seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w pakiecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub przewodem zasilającym z wtyczką trafnyą dla kraju lub regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- przewód zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 marki Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi typu AA

Gwarancja

12

Obiektyw w zestawie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi