• Producent: Hecht
  • Kategoria: Odśnieżarki

Jednostopniowa odśnieżarka elektryczna, sprawdzająca się wszędzie tam gdzie mamy dostęp do gniazda z prądem. Korzystanie z silnika elektrycznego ogranicza koszty utrzymania, a także pozytywnie wpływa na kondycje noża.

Dodatkowym atutem jest kultura pracy, maszyna jest wyjątkowo cicha, przy czym zagwarantuje wystarczający moment obrotowy i moc, nawet przy pracy w głębokim śniegu. Moc urządzenia wynosi 1800 W. Dzięki kołom zamontowanym z tyłu pokrywy,, a także lekko poruszającej się śnieżnej gumie, urządzenie prowadzi się bez wysiłku, co umożliwia obsługę urządzenia przez osoby starsze oraz kobiety.

Nóż o szerokości 45 cm zezwala na zbieranie śniegu o wysokości choćby 25 cm. Ogumiona śruba śnieżna obraca się z prędkością 2500 obr./min., co sprawia produktywność na poziomie 180 m3 na godzinę. Konstrukcja urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości plastiku, co powoduje, że odśnieżarka osiąga wagę tylko 15 kg.

Metalowa śruba śnieżna zabezpieczona została umocnioną gumą PVC, co minimalizuje możliwość uszkodzenia powierzchni bazowej śruby, i powoduje, że czyszczenie jest prędkie i sprawne. Odśnieżarka przeznaczona jest typowo do usuwania śniegu z dróg dojazdowych, chodników, podjazdów o równych nawierzchniach np.

asfalt, beton, płyty chodnikowe itp. Nie jest natomiast przeznaczona do odśnieżania nieutwardzonych nierównych nawierzchni z kamieniami i innymi przeszkodami, które mogą spowodować uszkodzenie ślimaka.

W przeciwieństwie do odśnieżarek dwustopniowych ten model nie pasuje do odśnieżania ubitego oraz zlodowaciałego śniegu. Nadaje się natomiast doskonale do pozbywania się świeżo padłego śniegu, gdzie odśnieżarki dwustopniowe mogłyby posiadać z tym problem.

Wyrzut śniegu odbywa się przez komin, regulowany w zakresie 180 poziomów, przy pomocy korby znajdującej się obok manetki operatora. Praktyczne uchwyty zezwalają na łatwą i szybką podmianę śruby odśnieżającej.

Kolejny uchwyt, znajdujący się tuż przy ciele pozwala na łatwiejsze przenoszenie, i przechowywanie po zakończonym sezonie.

Podobne produkty w kategorii Odśnieżarki