Dunlop SP Sport BluResponse 195/65 R15 91 H Ocena produktu:

od 203,56 PLN

oszczędzasz do 6%

 • Producent: Dunlop
 • Kategoria: Opony letnie
 • Szerokość przekroju: 195
 • Wysokość profilu: 65
 • Średnica osadzenia: R15
 • Indeks nośności: 91
 • Indeks prędkości: H
 • Typ pojazdu: osobowy
 • Poziom emisji hałasu: 68 dB
 • Efektywność paliwowa: B
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: A
 • Mocne strony: niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, oszczędność paliwa
Oferty (3)
Opis produktu

Dunlop Sp Sport Bluresponse 195/65R15 91H opona letnia osobowa

etykieta; ( B, A, 1), 68dB )

DOT(0419)

Dunlop Sp Sport Bluresponse ( TECHNOLOGIE )

1. Asymetryczny wzór bieżnika.

Asymetryczna konstrukcja bieżnika sprawia, iż opona lepsze prowadzenie i obszerniejszą wytrzymałość na aquaplaning. Ciągłe centralne żebro udoskonala stabilność i precyzję jazdy. Asymetryczne rozmieszczenie rowków ulepsza przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni.

atuty; udoskonalone zachowanie w jeździe na wprost i na zakrętach, większa niepodatność na aquaplaning.

2. Spłaszczony profil bieżnika.

Opony Dunlop nowej generacji mają bardziej płaski profil bieżnika i o 4-8% pokaźniejszy (zależnie od wymiaru i typu) obszar styku opony z nawierzchnią. Większa powierzchnia styku dostarcza kierowcy więcej danych z nawierzchni, a także gwarantuje obszerniejszą stabilność, dzięki czemu opony reagują szybciej i bardziej skrupulatnie.

mocne strony; Poprawa stabilności i precyzji kierowania, mniejsze ścieranie krawędzi i stopy opony, świetna stabilność i precyzja w trakcie pokonywania zakrętów, najkorzystniejsza przyczepność na suchej nawierzchni.

3. Bieżnik wielokątowy (Multi Radius Tread).

Bieżnik wielokątowy wykorzystuje dziesięć rozmaitych promieni, co gwarantuje obszerniejszą precyzję prowadzenia. Taka konstrukcja sprawia bardzo równomierne rozkładanie się ciśnienia na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią. Efekt to łagodniejsze wchodzenie w zakręt z prostej, co zezwala na staranniejsze i nowoczesne reagowanie.

mocne strony; pokaźnie lepsza kontrola nad zmianą powierzchni kontaktu opony z jezdnią we wszystkich warunkach, lepsze wyczucie drogi podczas jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach, a także pokaźniejsza kontrola przy pokonywaniu zakrętów.

4. Specjalny system osadzania obręczy.

Wzmacnia połączenie opony z felgą, powiększając precyzję prowadzenia. Analogicznie jak dłoń trzymająca kierownicę, połączenie to polepsza kontrolę nad pojazdem i zagwarantuje nad wyraz dużo informacji o drodze..

zalety; lepsze czucie drogi, większa stabilność i precyzja jazdy.

5. Zmienna proporcja powierzchni płaskich i wypukłych.

Asymetryczna kompozycja bieżnika ze różną proporcją obszarów płaskich i wypukłych sprawia, iż opona jest szczególnie niepodatna na aquaplaning. Masywny zewnętrzny bark szybkie i pozbawione drgań odprowadzanie wody, a jednocześnie genialne utrzymanie na zakrętach.

mocne strony; Wysoka oporność na aquaplaning; udoskonalony kontakt z jezdnią; większa stabilność przy pokonywaniu zakrętów i precyzja sterowania.

6. Ochraniacz Felgi (MFS) System ochrony felgi.

Gumowy profil biegnie po obwodzie opony i est umiejscowiony nisko, na bocznej ścianie, powyżej felgi. Kreuje on ochronną strefę buforową.

atuty; chroni felgi aluminiowe przed uszkodzeniami spowodowanymi otarciami o krawężnik.

7. Bezszwowa opaska nylonowa (JLB).

technika hybrydowej osnowy ograniczająca zniekształcenia na obwodzie opony przy obfitych szybkościach.

mocne strony; świetna stabilność w trakcie szybkiej jazdy, płynne i równomierne zużycie.

doskonałe cechy na mokrej nawierzchni;

Opona Sport BluResponse gromadzi specjalną mieszankę polimerową, gwarantującą nad wyraz prawidłową przyczepność i prowadzenie na mokrej nawierzchni. Wielkie centralne rowki bieżnika błyskawicznie usuwają wodę spod czoła opony, redukując wystąpienie zjawiska aquaplaningu.

 • Krótka droga hamowania;

  Klocki bieżnika pozwalające na krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Zaprojektowane do prędkiej, dynamicznej jazdy, te dodatkowo usztywnione bloki bieżnika zwiększają kontakt z nawierzchnią w trakcie hamowania.

 • budowa zmniejszająca zużycie paliwa;

  Dunlop Sport BluResponse charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem i specjalną mieszanką redukującą liczba wykonanego ciepła, co pozwala zmniejszyć opory toczenia o 30% w porównaniu z poprzedniczką*. ETo przekłada się na oszczędność na kosztach paliwa rzędu 100 euro rocznie**.

 • Niski poziom hałasu;

  Zamknięte rowki w barku opony odpowiadają za tłumienie emisji hałasu i redukcję odbieranego poziomu hałasu zewnętrznego.

  *W porównaniu ze średnimi osiągami czterech głównych konkurentów i poprzedniczki. Rozmiar opon: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf; miejsce: Mireval (FR), Papenburg (D) i Garching (D); raport nr 76249744

  **Oszczędność paliwa w oparciu o szacowane zmniejszenie zużycia paliwa o 5% w stosunku dośredniego rocznego przebiegu 14 000 km, w porównaniu z poprzednikiem, oponą SP FastResponse, przy średniej cenie za litr 1,59 € i zużyciu paliwa 9 litrów. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od – ale nie tylko – warunków drogowych i pogodowych, stylu jazdy, warunków zużycia, rozmiaru opon, ciśnienia w oponach i parametry pojazdu. Cena bezołowiowego paliwa 1,59/l € w oparciu o średnie ceny paliwa z października 2012 r. We Francji. Źródło: Komisja Europejska (www.energy.eu)

Podobne produkty w kategorii Opony letnie