• Producent: Shimano
  • Kategoria: Piasty kół

Piasta przednia HB-T610

Piasta Shimano HB-T610 jest nad wyraz popularną i wszechstronną konstrukcją. Wybierana jest nie tylko do rowerów turystycznych lecz także crossowych i górskich. Asygnowana jest do współpracy z hamulcami typu V-Brake. Dla zmniejszenia wagi korpus piasty pozostał wytwarzany z aluminium. Posiada ona dodatkowo wysokiej klasy łożyska kulkowo – stożkowe zabezpieczone uszczelnieniami labiryntowo - kontaktowymi, a dzięki zastosowaniu tuleji z wewnętrznym smarowaniem łożyska pracują bardzo lekko i płynnie w każdych warunkach. Piasta zaopatrzona jest w lekki i konkretny zacisk, który pozwala na prędki montaż / demontaż koła bez użycia narzędzi.

Najważniejsze parametry towaru:

Producent: Shimano

Grupa osprzętu: Deore

Model: HB-T610

Łożyska: wysokiej klasy kulkowo - stożkowe

Uszczelnienia: labiryntowo - kontaktowe

Smarowanie: wewnętrzna tuleja smarująca

Korpus: aluminium

Zacisk: dźwignia aluminiowa oś stalowa

Szerokość montażowa: 100 mm

ilość otworów na szprychy: 32
Srednica osi: 9 mm
Srednia waga produktu: 150 g + zacisk 59 g
Kolor: czarny połysk

użyte technologie Shimano:

ŁOŻYSKA KULKOWO - STOŻKOWE

(Cup & Con bearing)

Łożyska kulkowo - stożkowe znamionują się więszą wytrzymałością aniżeli zamknięte łożyska maszynowe. Dzieje się tak dzięki wydajniejszemu przenoszeniu obciążeń poprzecznych i pionowych, czego konsekwencją są świetnie płynne obroty i dłuższa żywotność.

TULEJA Z WEWNĘTRZNYM SMAROWANIEM

(Internal Grease Sleeve)

Piasty zawierają wewnętrzne pierścienie o-ring, a także tuleje smarowe pomagające utrzymać poziom smaru, a także przedłużyć żywotność.

LABIRYNTOWE I KONTAKTOWE USZCZELNIENIE

(Labyrinth & Contact Sealing)

Uszczelki o specjalnej konstrukcji znajdujące się wewnątrz piasty chronią mechanizm łożyska przed dostaniem się do niego błota, piasku, wody, zmniejszając potrzebę konserwacji, jak rownież gwarantując dłuższą żywotność mechanizmu. To z kolei przyczynia się do zapewnienia właściwego działania poprzez dłuższy czas, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Podobne produkty w kategorii Piasty kół