Shimano Piasta przednia deore lx hb-t670 v-brake 32h czarna

chwilowy brak towaru

  • Producent: Shimano
  • Kategoria: Piasty kół

Piasta przednia Shimano HB-T670

Piasta Shimano HB-T670 jest obecnie jednym z najlepszych modeli dostępnych na rynku pod hamulce typu V-brake. Swoją bezusterkowość i niską wagę zawdzięcza najwyższej klasy skośnym łożyskom kulkowo – stożkowym z uszczelnieniami kontaktowo - labiryntowymi oraz tuleji z wewnętrznym smarowaniem łożysk. Korpus został tworzony z anodowanego aluminium. Stała się ona symbolem turystyki rowerowej, a jej jakość przekonała do siebie tysiące turystów. Nieprzeciętnie będzie się sprawdzała w rowerach typu trekkingowego, górskiego czy crossowego. Piasta wyposażona jest w lekki i mocny zacisk, który pozwala na szybki montaż / demontaż koła bez użycia narzędzi.

Najważniejsze atrybuty produktu:

Producent: Shimano

Grupa osprzętu: Deore LX

Model: HB-T670

Łożyska: skośne kulkowo - stożkowe

Smarowanie: wewnętrzna tuleja smarująca

Uszczelnienia: labiryntowo - kontaktowe

Korpus: aluminium anodowane

liczba otworów na szprychy: 32

Szerokość montażowa: 100 mm

Średnica osi: 9 mm

Zacisk: dźwignia aluminiowa oś stalowa

Srednia waga artykułu: 158 g + zacisk 59 g

Kolor: czarny połysk

wykorzystane technologie Shimano:

ŁOŻYSKA KULKOWO - STOŻKOWE

(Cup & Con bearing)

Łożyska kulkowo - stożkowe charakteryzują się więszą wytrzymałością aniżeli zamknięte łożyska maszynowe. Dzieje się tak dzięki produktywniejszemu przenoszeniu obciążeń poprzecznych i pionowych, czego konsekwencją są nadzwyczajnie płynne obroty i dłuższa żywotność.

TULEJA Z WEWNĘTRZNYM SMAROWANIEM

(Internal Grease Sleeve)

Piasty zawierają wewnętrzne pierścienie o-ring i tuleje smarowe pomagające utrzymać poziom smaru i przedłużyć żywotność.

LABIRYNTOWE I KONTAKTOWE USZCZELNIENIE

(Labyrinth & Contact Sealing)

Uszczelki o specjalnej konstrukcji znajdujące się w środku piasty bronią mechanizm łożyska przed dostaniem się do niego błota, piasku, wody, zniżając potrzebę konserwacji, jak rownież zapewniając dłuższą żywotność mechanizmu. To z kolei przyczynia się do zapewnienia właściwego działania przez dłuższy czas, choćby w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.