• Producent: Shimano
  • Kategoria: Piasty kół

Piasta przednia Shimano HB-T670

Piasta Shimano HB-T670 jest obecnie jednym z najlepszych modeli przystępnych na rynku pod hamulce typu V-brake. Swoją bezusterkowość i niską wagę zawdzięcza najwyższej klasy skośnym łożyskom kulkowo – stożkowym z uszczelnieniami kontaktowo - labiryntowymi, a także tuleji z wewnętrznym smarowaniem łożysk. Korpus pozostał wykonany z anodowanego aluminium. Stała się ona symbolem turystyki rowerowej, a jej jakość przekonała do siebie tysiące turystów. Świetnie będzie się sprawdzała w rowerach typu trekkingowego, górskiego czy crossowego. Piasta wyposażona jest w lekki i mocny zacisk, który zezwala na szybki montaż / demontaż koła bez wykorzystania narzędzi.

Najważniejsze cechy artykułu:

Producent: Shimano

Grupa osprzętu: Deore LX

Model: HB-T670

Łożyska: skośne kulkowo - stożkowe

Smarowanie: wewnętrzna tuleja smarująca

Uszczelnienia: labiryntowo - kontaktowe

Korpus: aluminium anodowane

ilość otworów na szprychy: 32

Szerokość montażowa: 100 mm

Średnica osi: 9 mm

Zacisk: dźwignia aluminiowa oś stalowa

Srednia waga towaru: 158 g + zacisk 59 g

Kolor: metaliczny połysk

zastosowane technologie Shimano:

ŁOŻYSKA KULKOWO - STOŻKOWE

(Cup & Con bearing)

Łożyska kulkowo - stożkowe cechują się więszą wytrzymałością niżeli zamknięte łożyska maszynowe. Dzieje się tak dzięki produktywniejszemu przenoszeniu obciążeń poprzecznych i pionowych, czego konsekwencją są świetnie płynne obroty i dłuższa żywotność.

TULEJA Z WEWNĘTRZNYM SMAROWANIEM

(Internal Grease Sleeve)

Piasty zawierają wewnętrzne pierścienie o-ring, a także tuleje smarowe pomagające utrzymać poziom smaru oraz przedłużyć żywotność.

LABIRYNTOWE I KONTAKTOWE USZCZELNIENIE

(Labyrinth & Contact Sealing)

Uszczelki o specjalnej konstrukcji znajdujące się w środku piasty chronią mechanizm łożyska przed dostaniem się do niego błota, piasku, wody, zmniejszając potrzebę konserwacji, jak rownież gwarantując dłuższą żywotność mechanizmu. To z kolei przyczynia się do zapewnienia właściwego działania przez dłuższy czas, choćby w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Podobne produkty w kategorii Piasty kół