• Producent: Brother
  • Kategoria: Plotery

Scan N' Cut wytwarzany został do wycinania trudnych części z folii, filcu, tkanin jak ortalion, dżins, skaj, wszelkie materiały odzieżowe w najróżniejszych kolorach i wzorach oraz do cięcia papieru, tworzenia eleganckich kart, zaproszeń, szablonów scrapbookingu. Jest to rewelacyjne urządzenie do małej produkcji i usług reklamowych, istotnie polecane dla firm zajmujących się zdobieniem odzieży, przy pracy z folią i tkaninami.

CM900 to ploter płaski (media do cięcia nie muszą być nawinięte na rolkę, co pokaźnie zwiększa zakres zastosowań o materiały niemożliwe do cięcia na zwykłych cutterach). Ploter jest wyposażony w wysokiej rozdzielczości skaner optyczny, co wyśmienicie usprawnia pozycjonowanie linii cięcia. Wartość urządzenia jest pokaźnie niższa niżeli innych ploterów.

Ploter czyta pliki hafciarkskie phc i pes. Starczy zaprojektować w programie PE-DESIGN aplikację. Ploter wytnie zarys a hafciarka go samoczynnie przyszyje!

Na ploter obowiązuje 2 lata gwarancji dla osób fizycznych lub 1 rok gwarancji dla firm.


parametry:

- wbudowany skaner 300 DPI
- zastosowane wzory 1102 (w tym 140 do quiltingu)
- wbudowane 15 czcionek
- barwny dotykowy wyświetlacz LED 4,85'
- Współpracuje z bezpłatnym oprogramowaniem canvasworkspace.brother.com
- Oprogramowanie konwertuje grafikę wektorową albo rastrową na format do plotera do wycinania lub rysowania
- Czyta pliki zapisane w formacie SVG i PES
- Skanuje rysunki i wydrukowane kształty
- Wycina zeskanowane obrazy po obrysie
- Zapisuje zeskanowany wzór jako szablon do wycinania
- Wycina kształty z tkanin
- Rysuje znikającymi pisakami na tkaninach przeróżne kształty do np. Pikowania
- Kreśli szablony odzieżowe
- łatwy transfer wzorów na pendrive przez port USB, a także połączenie kablowe
- zaopatrzony w moduł komunikacji bezprzewodowej WiFi na dodatek do transferu danych
- przypasowany do cięcia papieru o grubości od 0,1 do 0,3mm oraz dzianiny o grubości od 0,2 do 1,5mm.
- Zasilanie 230 V

Akcesoria w zestawie:

– uchwyt noża typowego
– nóż charakterystyczny
– mata ze słabym klejem
– mata typowa
– uchwyt na pisaki
– zestaw 6. Pisaków
– pakiet dwóch pisaków znikających do tekstyliów
– folia cieplna do podklejania tekstyliów
– nakładka na matę z bardzo konkretnym klejem
– wybierak
– dotykowe pióro
– uchwyt na wybierak i pióro
– pokrowiec na akcesoria
- kabel zasilający
– instrukcja obsługi

w dodatku do plotera dodajemy zapasową matę standardową 12x12 GRATIS!


Obejrzyj prezentację na YouTube:
Zeskanuj albo wprowadź grafikę, a ploter wytnie ją precyzyjnie z dzianiny, skaju, folii, papieru...


Zasada działania:

Kładziemy na macie tnącej kawałek materiału, kartonu lub folii. Sterowany przez komputer nóż tnący, porusza się po macie wycinając w materiale leżącym na macie dowolne kontury, dodatkowo niezwykle staranne kształty wewnątrz figur. Zamiast noża możemy użyć pisaka, narzędzia do bigowania albo dozownik kleju. Wtedy ploter zamiast wycinać będzie rysował, bigował (embosing) lub rozprowadzał klej (np. Foiling).

użycie:
Scrapbooking czyli artystyczne wycinanki z kartonu. Personalizacja odzieży za pomocą aplikacji wycinanych z folii flex i flock i wgrzewanych na tekstyliach. Patchwork czyli zszywanie kompozycji z wyciętych fragmentów tkanin o bardziej lub mniej geometrycznych kształtach (istotnie technika confetti;). Aplikacje hafciarskie czyli wycinanie motywów z ozdobnych tworzyw (napisy, ornamenty, tła) i naszywanie ich na tekstyliach techniką haftu. Realizowanie szyldów i tabliczek informacyjnych za pomocą liter wycinanych z folii winylowych. Realizowanie szablonów do malowania dekoracyjnych motywów na ścianach. Realizowanie szablonów do wykonywania napisów w kamieniu metodą piaskowania. I niemało innych

Projektowanie wzorów:
W pamięci podręcznej plotera znajduje się obszerny dobór figur i kształtów. Wybrany wzór możemy edytować zmieniając jego wielkość i położenie. Formy do wycięcia możemy zaprojektować także na komputerze w dowolnym wektorowym programie graficznym lub przy pomocy gratisowego programu Brothera ScanNCutCanvas. Osoby, które nie lubią albo nie potrzebują korzystać z komputerów mogą narysować wzór na kartce, a ploter dzięki zaimplementowanemu skanerowi rozpozna i wytnie odręcznie narysowany kształt.

Porównanie modeli:
Różnice między poszczególnymi modelami ploterów są niewielkie. Wszystkie modele posiadają tą samą konstrukcję mechaniczną i elektryczną. Podstawowe atrybuty, takie jak wielkość pola pracy, jakość cięcia, prędkość cięcia są takie same. Plotery różnią się wyposażeniem w akcesoria, sposobem komunikacji, ilością gotowych wzorów w pamięci, a także wielkością ekranu. Ploter CM700 zaopatrzony jest w typowe akcesoria, nieznaczny wyświetlacz, czytnik pendrajwów, port USB do połączenia kablowego z komputerem oraz WiFi, typowy komplet gotowych wzorów w pamięci.

użycie:

Haft
W hafciarstwie powszechnie stosuje się technologię aplikacji czyli naszywania na maszynie motywów wyciętych z jednego materiału na drugi materiał. Scan N' Cut z powodzeniem można wykorzystać do automatycznego wycinania materiałów w tym celu.

Patchworki

Patchworki, to szczególnie popularna na świecie technologia wykonywania dekoracyjnych mat, nakryć, narzut, kołder. Polega ona na zszywaniu ze sobą nieznacznych łatek wyciętych z dekoratywnych tworzyw. Scan N' Cutświetnie nadaje się do wycinania łatek, a w wewnętrznej pamięci ma 100 gotowych wzorów patchworkowych.

Scrapbooking
Scan N' Cut jest wspaniałym narzędziem do wycinania papieru i kartonu. Dzięki funkcji skanera można wykonywać precyzyjne wycięcia na gotowych kartach i precyzyjnie bratać technikę druku z techniką wycinania.

Termotransfer flex i flock
Scan N' Cut można wykorzystywać jak zwykły ploter tnący do wycinania folii flexi i flock. Dzięki funkcji skanera możemy precyzyjnie wycinać na niewielkich skrawkach, co umożliwia duże oszczędności.

Termotransfer dowolnych tworzyw
Materiał termotransferowy można przygotować samodzielnie. Starczy wykrój z dowolnego materiału tekstylnego podkleić specjalnym klejem w folii. Do podklejania stosuje się zwykłe prasy termotransferowe. Tak przygotowany materiał sam wycina ploter. Możliwości są prawie nieograniczone: ortalion, dżins, skaj, materiały odzieżowe w dowolnych kolorach i wzorach.

Scan N' Cut zaprojektowano dla hobbystów i wszystkich twórczo i zawodowo zajmujących się zdobieniem odzieży. Jest wyśmienity do znikomej produkcji i usług reklamowych, wyjątkowo rekomendowane dla firm pracujących z haftem, folią i tkaninami.stanie na wysokości zadania w towarzystwie maszyny hafciarskiej, plotera i termoprasy.

Porównanie modeli ploterów Brother ScanNCut:
Multifunkcyjny ploter Brother CM900M

Bezprzewodowy ploter Brother CM900 to urządzenie służące do przystępnego wycinania niemal dowolnego typu materiałów. Jest on wyposażony w sporo opcji dodatkowych i zwiększone pole pracy (wynoszące aż 305 x 610 mm), poprzez co korzystanie z tego modelu jest szczególnie wygodne i proste. Zastosowano w nim postępowy pomysł połączenia tnącego mechanicznym nożem plotera ze skanerem o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu potrafi on samodzielnie rozpoznać obrys wydrukowanej grafiki, a także skrupulatnie, wzdłuż obrysu, wyciąć pożądany kształt z folii, skaju, papieru, dzianiny itp.

Urządzenie Brother CM900 jest ploterem płaskim, co oznacza, iż materiały do cięcia nie muszą być nawijane na rolki. To w obszerny sposób rozszerza zakres zastosowania tego modelu. Można na nim wycinać np. Bezkompromisowce, które są niemożliwe do cięcia na zwyczajnych ploterach. Jego niewątpliwą zaletą jest w dodatku zastosowanie do innego rodzaju prac. Dodatkowe akcesoria pozwalają na obszerne wzbogacenie poręczności maszyny o funkcje wykonywania pieczątek i naklejek, zdobienia dżetami i pisakami, tłoczenia (embossing) i złocenia (foiling). Model Brother CM900 charakteryzuje się na dodatek szczególnie dużą siłą nacisku noża tnącego. Wynosi ona aż do 1260 gramów, co jest ewenementem w porównaniu z konkurencyjnymi maszynami z tej samej półki cenowej, w których siła wynosi w głównej mierze do 200-300 gramów. Tak duży nacisk pozwala na precyzyjne wycinanie grubych i skomplikowanych w obróbce tworzyw, takich jak neopren, filc, magnesy czy flanela.

Sprzęt ten wyszuka duże użycie w rozmaitego typu pracach i aktywnościach. Nadaje się do tworzenia tabliczek i szyldów informacyjnych z liter wycinanych z winylowej folii. Spełni oczekiwania w technologii scrapbookingu, czyli artystycznych wycinankach z kartonu, do realizowania aplikacji hafciarskich (wycinania ornamentów, napisów i innych składników z dzianin ozdobnych), szablonów do robienia napisów w kamieniu metodą piaskowania oraz wzorów do malowania dekorów ściennych. Można go używać także do patchworku, tj. Zszywania wyciętych fragmentów dzianin i innych oraz do personalizacji odzieży przy pomocy wykonywanych z folii flock i flex aplikacji, które następnie są wgrzewane na tekstyliach

Podobne produkty w kategorii Plotery