• Producent: Mrugała
  • Kategoria: Pozostała moda i styl
Pierwsze lata życia są decydujące dla stóp dziecka i w efekcie stanu zdrowotnego stóp osób dorosłych. Obuwie Mrugała z linii Porto wspiera zdrowy rozwój stóp dzieci, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się dolegliwości i problemów za stopami w późniejszym wieku.
Wszystkie modele PORTO wytworzone przez producenta Mrugała mają pozytywną ocenę Instytutu Przemysłu Skórzanego i są opatrzone znakiem ZDROWA STOPA.
zaimplementowane materiały są przychylne stopie dziecka, zapewniają odpowiednią termoregulację i dopasowują się do jednostkowego kształtu stóp.
Usztywnienie sprężystą i podwyższoną zakładką zapewnia utrzymanie stopy, a w szczególności pięty, we właściwym położeniu. Zakładka zabezpiecza też but przed deformacją
Spody nie ślizgają się i są wyjątkowo lekkie i rozciągliwe, zezwalając stopie wykonywać jej naturalne ruchy na linii stawów śródstopno-paliczkowych. Obfite i stosownie wysokie czubki dają swobodę palcom, zabezpieczając je przed deformacjami
Obuwie PORTO może pełnić dwie funkcje.
1. Profilaktyka
podczas stosowania wyrobu, kompozycja obuwia wymusza na dziecku prawidłowy sposób chodzenia i poruszania się, co zapobiega powstawaniu wad stóp u dziecka oraz gwarantuje właściwy rozwój stóp dziecka.
2. Korekcyjna
w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w rozwoju stopy dziecka, obuwie PORTO wstrzymuje proces pogłębiania się wady, a w zestawieniu z wkładkami korekcyjnymi przepisanymi przez lekarza, zezwala na użycie odpowiedniej procedury leczniczej, w celu skutecznego leczenia stwierdzonych wad.
Obuwie PORTO cechy umożliwiające wykorzystanie wkładek korekcyjnych. Ma odpowiednią wysokość cholewki oraz zaimplementowanej zakładki. Daje możliwość prostego umiejscowienia wkładki, a także obszerny zakres dostosowania cholewki dzięki regulacji poprzez odpowiednio wydłużone rzepy. Obuwie posiada podeszwę z obcasem Thomasa
ZASADA DZIAŁANIA
Obuwie profilaktyczno-korekcyjne PORTO działa uniemożliwiawczo w powstawaniu wad kończyn dolnych u dzieci oraz z zaimplementowaną wkładką korekcyjną pełni funkcję leczniczą w takich nieprawidłowościach jak:
-płaskostopie podłużne
-płaskostopie poprzeczne
-koślawość kolan
-koślawość stóp
-szpotawość kolan
-stopy płasko-koślawe
-koślawe ustawienie pięty
-nierówność kończyn dolnych
właściwości bucików:
Wierzch: skóra naturalna
podszewka: skóra naturalna
Podeszwa termokauczuk z obcasem Thomasa
Regulacja tęgości dzięki zapięciu na trzy rzepy
Dobra wsuwalność
Możliwość użycia wkładki korekcyjnej
znakomita profilaktyka dla zdrowych dzieci
Numer katalogowy 1110/1210/1310, kolor 70 granat/popiel
Tęgość: G stopa średnia
wymiary Mrugała Porto Modele 1110, 1210, 1310

Jak złączyć rozmiar?
Odrysowujemy stopę dziecka na kartce papieru, paluszki muszą być wyprostowane, a stopa powinna na całej długości opierać się o podłoże. Nie dociskamy długopisu do stopy, tylko robimy swobodny obrys, następnie określamy długość odrysowanej stopy mierząc odcinek od końca obszernego palca do środka pięty. Długość wkładki ma być większa od długości stopy o 0,5 - 1cm. W powyższej tabeli zostało to wszystko rozpisane.

Podobne produkty w kategorii Pozostała moda i styl