• Producent: RazorGun
  • Kategoria: Pozostała obrona i ochrona
RazorGun PMG-37 to nowej generacji pistoletowy miotacz gazu dostępny bez zezwoleń i rejestracji, zaprojektowany oraz wytworzony w Polsce z udziałem zespołu kolba.pl.

Budowa

Nasz pistoletowy miotacz gazu PMG-37 został zaprojektowany od podstaw, przy współudziale specjalistów od broni palnej, instruktorów samoobrony, a także doświadczonych osób z zespołu kolba.pl. W wyniku tej współpracy powstał innowacyjny miotacz gazu pieprzowego, który uwydatnia się całkowicie nowym, mistrzowskim wyglądem, konstrukcją o powiększonej wytrzymałości, wygodnym i niezwykle praktycznym bezpiecznikiem chwytowym, a także uproszczoną do maksimum obsługą manualną.

Design PMG nie nawiązuje bezpośrednio do żadnej lubianej konstrukcji broni palnej, co utrudnia potencjalnemu napastnikowi szybką identyfikację urządzenia. Z analiz policyjnych oraz opinii specjalistów od samoobrony jasno wynika, iż bodźcami zdolnymi do powstrzymania eskalacji przemocy mogą być jedynie widok przedmiotu przypominającego broń i zdecydowana postawa osoby, która się broni.

PMG powstał z lekkiego i istotnie wytrzymałego polimeru, który w swoim składzie gromadzi w dodatku włókno szklane. Dzięki wykorzystaniu takiej technologii miotacz jest wyjątkowo oporny na udar mechaniczny i warunki atmosferyczne i wyjątkowo komfortowy w powszednim noszeniu. Przeciętnej wielkości oraz stosunkowo niewiele znaczący ciężar (poniżej 400 g) powoduje, iż pistolet może być komfortowo używany i przenoszony dodatkowo poprzez Kobiety. Matowa i przeciwpoślizgowa faktura polimeru, powoduje, iż miotacz niezwykle realistycznie imituje broń palną. Rękojeść o estetycznym teksturowaniu zapewnia pewny i wygodny chwyt pistoletu, choćby w spoconej dłoni, co często zdarza się w przypadku stresu i zagrożenia.

W odróżnieniu od starszych modeli miotaczy gazowych, w PMG RGun zastosowano wyjątkowo funkcjonalny i funkcjonalny bezpiecznik chwytowy. Wykorzystanie miotacza jest możliwe dopiero przy dobrym chwycie rękojeści. Takie rozwiązanie efektywnie zapobiega przypadkowemu wyrzutowi gazu i eliminuje konieczność przełączania znikomych, często trudno przystępnych bezpieczników. W przypadku zagrożenia nie musimy także pamiętać o odbezpieczaniu bezpiecznika, wystarczy jedynie poprawne uchwycenie rękojeści i miotacz jest gotowy do działania. W miotaczu znajduje się mało części ruchomych, co ma znaczący wpływ na jego niezawodność, a także prostą obsługę. Oprócz bezpiecznika chwytowego w pistolecie znajdują się jedynie dwa ruchome manipulatory: przycisk odpowiedzialny za zwolnienie magazynka i język spustowy służący do wyrzutu gazu pieprzowego.

Jedną z największych zalet PMG jest możliwość momentalnej zamiany kapsuły z gazem pieprzowym. Po wysunięciu magazynka z rękojeści wystarczy wyeliminować pustą kapsułą, zastąpić ją nową,, a także z powrotem wsunąć polimerowy magazynek do chwytu pistoletu. Ta prosta czynność, po kilku próbach nie powinna zająć więcej aniżeli kilka sekund. Podstawa magazynka jest poszerzona, co zapobiega jego przypadkowemu wysunięciu się z rękojeści. Twórcy PMG w trosce o wysoki realizm nie zapomnieli także o innych detalach konstrukcyjnych np. Mechanicznych przyrządach celowniczych, ryflowaniu zamka, a także matowym wykończeniu, która jest powszechnie stosowane we współczesnej broni.

Działanie

RazorGun PMG-37 swoją wysoką skuteczność zawdzięcza używaniu pieprzowego środka drażniącego zawierającego 10% kapsaicynę (Oleoresin Capsicum), a także 1,33% Major Capsaicinoids o ostrości aż 2 mln SHU (jednostek ostrości Scouville). Kapsaicyna jest ekologicznym związkiem chemicznym, znanym między innymi z papryczek chilli, sosu Tabasco itp. W niedużych stężeniach użytkowana jest w przemyśle spożywczym i ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Jednak gaz OC o ostrości aż 2 mln SHU działa natychmiastowo na receptory bólu wywołując uczucie palenia i zakłócając normalną pracę układu nerwowego.

zmieniona budowa dyszy w połączeniu za sprawdzonym kartridżem gazowym, zapewniają zasięg wyrzuconej chmury od 1 do 4 metrów! Jest to istotnie ważne, ponieważ pozwala nam zachować bezpieczny dystans od zagrożenia. Zaletą chmury gazowej jest możliwość rażenia obszerniejszej ilości napastników i znaczne pole działania, co jest szczególnie wyraźne w przypadku stresu, usuwa bowiem konieczność starannego celowania. Kartridż gazu o objętości 15 ml wystarcza na około 9 niedługich lub 2 długie zastosowania. Wszystko jednak zależy od intensywności pracy na spuście i stopnia zagrożenia.

Dzięki zastosowaniu w kartridżu gazowym samo uszczelniającego zaworu kapsułę możemy przenosić w pistolecie nawet poprzez 3 lata, bez obaw o uszkodzenie konstrukcji miotacza.

Gaz pieprzowy powoduje bardzo nieprzyjemną, czasową reakcję alergiczną objawiającą się intensywnym łzawieniem oczu, podrażnieniem śluzówki nosa i gardła oraz ogólną dezorientacją, w trakcie której agresor nie jest w stanie podejmować skoordynowanych działań. Osoba potraktowana gazem pieprzowym niemal od razu odczuwa jego efekty. Po upływie kilku kolejnych sekundach następują zaburzenia percepcji oraz izolacja napastnika, dając nam czas na bezpieczne oddalenie się, a także wezwanie organów ścigania. Warto podkreślić, że gaz pieprzowy wykorzystywany w PMG działa na dodatek na agresorów będących pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych toksycznych środków odurzających (dopalaczy). Czasowe efekty działania gazu w zależności od tolerancji na kapsaicynę, mogą trwać od 30 do 120 minut!

RazorGun PMG-37 sprzedawany jest z zainstalowaną kapsułą gazową, dlatego jest gotowy do działania od razu po zakupie. Pistoletowy miotacz gazu dostępny jest dla wszelkich osób pełnoletnich. Na jego zakup i posiadanie nie są wymagane pozwolenie na broń i rejestracja na Policji.

Podobne produkty w kategorii Pozostała obrona i ochrona