• Producent: Telewizja Polska
  • Kategoria: Pozostałe filmy
Pierwszy raz o Matteo da Agnone, niezwykłym zakonniku i egzorcyście, usłyszałem od o. Cipriano de Meo, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Stało się to rok temu, podczas realizacji filmu "Jak pokonać Szatana" – mówi Michał Kondrat, reżyser filmu.
Postać Ojca Matteo nie dawała mi spokoju, mimo, że w Kościele jest przecież wielu superbohaterów i ich historie warte są pokazania. Okazuje się,aktualnie moc jego wstawiennictwa jest jednakowo silna, a, a nawet silniejsza, niż za życia. Do grobu Matteo przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. I choć zmarł 31 października 1616 r. Wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet dzisiaj – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich pozostały pokazane w filmie Michała Kondrata.
Kim był Matteo? Co kryją archiwa miasta Agnone? Jak na tę historię zareagował Watykan? Na te pytania odpowiadają: o. Cipriano de Meo, ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, włoska badaczka historii.

Kod paskowy: 9788393899227
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 25873
Oprawa: Digipack
Format: 19.6x14.9
Głębokość (mm): 8
Waga: 0.148
Dział/Kategorie: Filmy / biograficzne
Nośnik/Format: DVD Video
Czas trwania: 50:00
Języki: polski
Grupa towarowa: DVD

Podobne produkty w kategorii Pozostałe filmy