• Producent: Telewizja Polska
  • Kategoria: Pozostałe filmy
  • Nośnik: DVD

?Wszystko, co wiemy o tej tematyce, jest zmonopolizowane przez fabuły, od Friedkina, poprzez zróżnicowane filmy, po?Egzorcystę??? Federica di GiacomDlatego reżyserka filmu zdecydowała się stworzyć film inny aniżeli wszystkie do tej pory.?Uwolnij Mnie? to nieszablonowy dokument, który demonstruje widzowi realia egzorcyzmów.

demonstruje mu codzienność o. Cataldo Migliazzo, znanego sycylijskiego egzorcysty z wieloletnim doświadczeniem, oraz ludzi, którym pomaga w zmaganiach w walce o ich dusze. Celem było zrobienie filmu w takim stylu, żeby zagłębić się w ludzi, w ich historie, jednak nie w coś skandalicznego czy kontrowersyjnego, ale w ich codzienne życie.?Właśnie taki efekt osiągnęła Federica di Giacomo.

Przedstawiła ludzi, ich historie i problemy i codzienność, z którą zmagają się każdego dnia. W dokumencie włoskiej reżyserki nie odszukamy efektów specjalnych czy przekoloryzowanej fabuły. Film składa się z prawdziwych wydarzeń.

Kamera towarzyszy jego bohaterom w ich powszechnych czynnościach, dzięki temu prawdziwość przedstawionych scen, porusza odbiorców, powodując tym samym, że wczuwają się oni w sytuacje przedstawione w filmie.

Badając sycylijskie egzorcyzmy o. Cataldo, weterana, do którego zwraca się coraz więcej katolików podejrzewających, iż mogą być opętani, Federica Di Giacomo demonstruje trzeźwe spojrzenie na temat w głównej mierze stosowany poprzez horrory.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe filmy