Zerwany Kłos - film o bł. Karolinie Kózkównie

chwilowy brak towaru

  • Producent:
  • Kategoria: Pozostałe filmy
  • Nośnik: DVD

Przejmujący film o bł. Karolinie Kózkównie.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna ponosi męczeńską śmierć w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina... Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią i wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi bezustannie odmieniać życie każdego z nas.

Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swojej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje się zatrzeć w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także wyrastający z niej pracownicy TV Trwam.

„Naszą intencją nie było stworzenie tylko dzieła filmowego, ale wręcz aktu wiary - mówił Witold Ludwig, scenarzysta i reżyser „Zerwanego Kłosu". - To, co pozostawiła po sobie błogosławiona Karolina Kózkówna, patronka młodzieży, to zachęta do udoskonalonego życia. (...) wszelkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także przez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej" – podkreślają twórcy filmu.

„Zerwany kłos" pozostał zaprezentowany publiczności jesienią 2016 r. Na zakończenie jubileuszowych obchodów 100. Rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Premiera była zarazem wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

Produkcję filmu sfinansowano ze środków skategoryzowanych w ramach 1% podatku dochodowego podanego Fundacji „Nasza Przyszłość".

Wydanie gromadzi: płytę DVD z filmem i CD z muzyką.
doskonała propozycja na wartościowy podarunek!

Reżyseria i scenariusz: Witold Ludwig

Aktorzy:
Aleksandra Hejda - Karolina Kózkówna
Magdalena Michalik - Teresa
Dariusz Kowalski - Jan Kózka
Paweł Tchórzelski - Stary kozak
Witold Bielinski - Ks. Władysław Mendrala
Zuzanna Lipiec - Maria Kózka
Piotr Zajączkowski - Sorokin
Mirosława Marcheluk - Wieśniaczka

Muzyka: Krzysztof Aleksander Janczak

Podobne produkty w kategorii Pozostałe filmy