• Producent: Pedersoli
  • Kategoria: Pozostałe myślistwo

Rolling Block kal..50 to współczesny karabin z zamkiem kapiszonowym asygnowany do dokładnego strzelania, wyposażony w światłowodowe przyrządy celownicze, szynę Weaver oraz miękką gumową stopkę, absorbującą energię wystrzału.

Lekka konstrukcja

Oryginalny Rolling Block model 1867 był drugim po konstrukcji Sharpsa najmocniej modnym modelem karabinu jednostrzałowego, który wykorzystywali łowcy bizonów.

Do budowy szkieletu karabinu zastosowano stopy lekkich metali, co wpłynęło na zmniejszenie masy broni, która przy długości całkowitej 1180 mm wynosi jedynie 3900 g.

Kolbę oraz chwyt broni produkowano z naturalnego drewna o matowym wykończeniu. Rolling Block ma zamek kapiszonowy, ładowany jest odprzodowo przy pomocy pobojczyka przenoszonego bezpośrednio pod lufą (końcówki w komplecie).

unikatowa celność

Elementem eksponującym ten model jest lufa o długości 710 mm, o skoku gwintu 1:24 (tzw. Prędki gwint) co umożliwia wykorzystywanie długich kul typu Long.

Specjalna konstrukcja zamka i nad wyraz krótki otwór zapałowy (ok. 3 mm) z otworem o średnicy 0,5 mm gwarantują doskonałe uszczelnienie, co wpływa na nieszablonową celność karabinu.

Z Rolling Block kal..50 możemy precyzyjnie strzelać na dystansie choćby 100-200, a po zaimplementowaniu dłuższych pocisków 450-500 grs (zalecana) zasięg produktywny istotnie się powiększa.

Warto jeszcze pokreślić, iż opóźnienie od ściągnięcia spustu do wystrzału jest tak śladowe, że można go porównać ze współczesną bronią centralnego zapłonu.

progresywne rozwiązania

Rolling Block kal..50 ma światłowodowe przyrządy celownicze o zmiennej nastawie (tzw. Bawole rogi), które wyraźnie upraszczają celowanie i pozwalają dodatkowo na strzelanie w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Dzięki górnej szynie Weaver, strzelec może zamontować na karabinie wybrany celownik optyczny (zalecany montaż z kołkiem stopującym). Kolba karabinu zakończona jest gumową stopką, która w wielkim stopniu absorbuje energię wystrzału.

W komplecie pobojczyk z końcówkami oraz klucz do kominków.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe myślistwo