Karabin samopowtarzalny Mossberg MMR kal. 223 Rem

chwilowy brak towaru

  • Producent: Mossberg
  • Kategoria: Pozostałe myślistwo

Mossberg MMR kal. 223 Rem to modny karabinek sportowy w standardzie mil-spec wzorowany na karabinku szturmowym M4, z systemem gazowym DI, wyekwipowany w 16" lufę ze stali 4140, łoże w standardzie M-LOK, a także mechaniczne przyrządy celownicze.

Mossberg MMR kal. 223 Rem ma 16" lufę o przekroju government ze stali chromowo- molibdenowej. Skok gwintu 1:9 umożliwiająca strzelanie cięższą amunicją.

Urządzenie wylotowe to charakterystyczny tłumik płomienia A2 (bird cage). Karabinek ma 13-calowe pływające łoże w standardzie M-LOK, który zezwala na montaż dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. Chwytu, latarki, a także bipoda.

Rozsuwaną kolbę można zablokować w jednej z 6 pozycji. Komora zamkowa ma zintegrowaną szynę Picatinny, zgodną ze standardem MIL-STD-1913 co na zezwala na montaż optycznych, a także optoelektronicznych przyrządów celowniczych.

Upper i lower wytworzono ze stopu aluminium i zabezpieczono anodowaną powłoką o wysokiej wytrzymałości na ścieranie i korozję. Mechanizm spustowy o charakterystyce mil-spec zagwarantuje wyraźny opór i dosyć niedługi reset.

Karabinek ma mechaniczne przyrządy celownicze w postaci przeziernika, a także dostosowywanej muszki osadzonej na typowej trójkątnej postawie. W komplecie znajduje się magazynek o obszerności 30 nabojów.

Mossberg MMR kal. 223 Rem dzięki specyfikacji mil-spec, jest w pełni kompatybilny z ogromną ilością dostępnych na rynku akcesoriów, umożliwiając w ten sposób stworzenie własnej platformy AR15.