• Producent: Uberti
  • Kategoria: Pozostałe myślistwo

Uberti 1858 New Army inox kal..44 5,5" to współczesna replika kapiszonowa oparta na modelu 1858 firmy Remington, która jako pierwsza wprowadziła rewolwer o zamkniętej konstrukcji.

budowa ze stali nierdzwnej

W odróżnieniu od otwartego szkieletu rewolweru Colta, konstruktorzy Remingtona stworzyli broń o zamkniętej konstrukcji, co miało ogromny wpływ na wytrzymałość i bezusterkowość tej broni w niełatwych warunkach Wojny Secesyjnej.

Uberti 1858 New Army kal..44 5,5" to pokaźny rewolwer czarnoprochowy, z profilowanym orzechowym chwytem, mosiężnym kabłąkiem, a także długą 5,5" lufą, która zapewnia wysoką celność na krótkich i przeciętnych dystansach.

Komfort ładowania

Rewolwer ma szkielet ze stali nierdzewnej i zwężaną oktagonalną lufę 5,5" o skoku gwintu: 1:30. Mechanizm spustowy działa w trybie Single Action. Do niewątpliwych zalet konstrukcji Remingtona należy łatwość wyjmowania bębenka.

W tym celu wystarczy jednie odciągnąć kurek do wstępnej pozycji (do ładowania), opuścić pobojczyk, a także wysunąć żerdź. Cała czynność zajmuje kilka sekund i zezwala na to wygodne ładowanie oraz w przypadku posiadania kilku bębenków także szybką ich wymianę.

Po pełnym odciągnięciu kurka na dół rewolwer jest gotowy do strzału. Bębenek na 6 kul oraz stałe przyrządy celownicze tworzono ze stali nierdzewnej.

Uberti 1858 New Army inox kal..44 5,5" to wysokiej jakości rewolwer kapiszonowy, który obok modeli 1873 oraz 1861 jest najczęściej kupowanym rewolwerem czarnoprochowym w Polsce.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe myślistwo