• Producent: Uberti
  • Kategoria: Pozostałe myślistwo

Uberti 1858 New Improved Army kal..44 5,5" to współczesna replika kapiszonowa oparta na modelu 1858 producenta Remington, która jako pierwsza wprowadziła rewolwer o zamkniętej konstrukcji.

W odróżnieniu od otwartego szkieletu rewolweru Colta, konstruktorzy Remingtona stworzyli broń o zamkniętej konstrukcji, co miało ogromny wpływ na wytrzymałość i bezawaryjność tej broni w trudnych warunkach Wojny Secesyjnej.

Stalowa budowa

Uberti 1858 New Improved Army kal..44 5,5" to wielki rewolwer czarnoprochowy, z profilowanym orzechowym chwytem, mosiężnym kabłąkiem i długą 5,5" lufą, która zapewnia dużą celność na niedługich i średnich dystansach.

Rewolwer ma szkielet z kutej stali oraz zwężaną oktagonalną lufę 5,5 o skoku gwintu: 1:30.

Wyjmowany bęben

Mechanizm spustowy działa w trybie Single Action. Do niewątpliwych zalet konstrukcji Remingtona należy łatwość wyjmowania bębenka.

W tym celu starczy jednie odciągnąć kurek do wstępnej pozycji (do ładowania), opuścić pobojczyk oraz wysunąć żerdź. Cała czynność zajmuje kilka sekund i pozwala na to komfortowe ładowanie oraz w przypadku posiadania kilku bębenków ponadto szybką ich podmianę.

Po pełnym odciągnięciu kurka na dół rewolwer jest gotowy do strzału. Bębenek na 6 kul i stałe przyrządy celownicze stworzono z oksydowanej stali o czarnym wykończeniu.

Uberti 1858 New Improved Army kal..44 5,5" to wysokiej jakości rewolwer kapiszonowy, który obok modeli 1873, a także 1861 jest na ogół kupowanym rewolwerem czarnoprochowym w Polsce.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe myślistwo