Urządzenie do śledzenia psów myśliwskich Garmin Alpha 50 w zestawie z obrożą T5

chwilowy brak towaru

  • Producent: Garmin
  • Kategoria: Pozostałe myślistwo

Garmin Alpha 50 z obrożą T5 to innowacyjny zestaw służący do śledzenia położenia psów myśliwskich.

Urządzenie umożliwia śledzenie nawet do 20 psów równocześnie w promieniu do 14,5 km. Położenie przemieszczających się psów jest aktualizowane co 2,5 s, zapewniając w ten sposób skrupulatność i szybkość śledzenia. Garmin Alpha 50 korzysta z odbiorników GPS i GLONAS oraz ma system podwójnyego zasialnia umożliwiając tym samym efektywniejsze śledzenie poprzez satelity w niełatwym terenie. Urządzenie ma zaawansowane funkcję bezpieczeństwa tj. Tryby ratunkowe oraz wirtualne ogrodzenia. Przy pomocy tego zaawansowanego GPS możemy uzyskać szczegółowe informacje, które będę pomocne w zrozumieniu wzorca zachowań i sprawdzeniu pokonanego dystansu i czasu spędzonego w terenie.

Alpha 50 pozostało wyekwipowane w kolorowy wyświetlacz 2,6", wewnętrzną baterię wielokrotnego ładowania, system wirtualnych barier i funkcję analizy zachowań psów myśliwskich w terenie, rozszerzającą skuteczność szkolenia. Urządzenie może być stosowane jednocześnie z innymi systemami śledzącymi psy (Alpha 50 i Alpha 100).

Śledzenie psa

W pakiecie znajduję się także obroża dla psa, z nadajnikiem Garmin T5. Lokalizator co 2,5 sekundy przesyła dane o położeniu psa, dlatego myśliwy może w prosty i prędki sposób zlokalizować poruszające się zwierzę. Na wyświetlaczu urządzenia pokazywana jest aktualna pozycja psa, szlak, którymi się poruszał oraz kompas. Podczas śledzenia obszerniejszej grupy psów wymiar dostosować rozmiar mapy, tak aby widzieć je wszystkie jednocześnie. Użytkownik może także przełączać widok wyświetlania na wybrane albo wszystkie psy, a także udostępniać ślad czworonoga. Pokaźne udogodnienie stanowi możliwość udostępnienia kodu sterującego nadajnikiem innej osobie, co pozwala jej na zarządzanie nadajnikiem zamocowanym na obroży Twojego posokowca.

Pomiary polowania

Szczegółowe i zaawansowane pomiary z polowania umożliwiają monitorowanie zachowań i tworzenie wzorca zachowań dla rozszerzenia sprawności pracy psa. Na ekranie możemy odczytywać czas, pokonany dystans, wyniki zbiorcze i ile razy w trakcie polowania pies „wystawiał zwierzynę” lub „zagonił na drzewo”.

Mapy

Alpha 50 ma gniazdo kart microSD, co pozwala na korzystanie z dodatkowych map tj. TOPO, BirdsEye (w osobnej sprzedaży) i City Navigator NT służącej do dokładnej nawigacji drogowej. Obrazy satelitarne uzyskane z BirdsEye pozwalają na sprawdzenie, czy pies nie znajduje się np. W pobliżu ruchliwej drogi, klifu czy przekroczył rzekę etc. Urządzenie może korzystać z oprogramowania Garmin Custom Maps, które modyfikuje mapy klasyczne i cyfrowe do wersji, którą można pobrać z urządzenia.

Transmisja danych

Dzięki zaawansowanym opcjom łączności bezprzewodowej Alpha 50 zezwala na przesyłanie danych pomiędzy kompatybilnymi modelami producenta Garmin.
dzięki czemu pozycję psa możemy przekazywać np. Do GPS Garmin DriveTrack 70LM lub zegarka GPS Fenix 3. Alpha 50 pozwala na udostępnianie danych i pozycji psa osobom, które posiadają urządzenia z funkcję ANT+, co z kolei upraszcza koordynowanie polowania w czasie rzeczywistym.

uzupełniające oprogramowanie

Narzędzie Covey Counter pozwala na oznaczanie miejsca wytropienia zwierzyny jako punkt specjalny, zapisując dokładną lokalizację, czas, wysokość oraz liczbę wypłoszonych osobników. Na mapie możemy ponadto zapisywać inne lokalizacje np. Samochodu lub domku myśliwskiego,bez problemu dotrzeć do nich po udanym polowaniu. Produktywność szkoleń i polowania można zwiększyć za sprawą programu BaseCamp, który jest pomocny w oglądaniu map, punktów specjalnych, tras i śladów. Po zainstalowaniu aplikacji BaseStation na laptopie nasz komputer będzie pełnił funkcję mobilnego centrum dowodzenia, pozwalając na wydajne śledzenie wielu psów wyposażonych w obroże z nadajnikami T5. Stanowi to nad wyraz skuteczne i sprawdzone rozwiązanie dla zespołów ratunkowych, a także psów poszukujących.

Wytrzymała kompozycja

Alpha 50 pozostało zaprojektowane z myślą o produktywności, bezawaryjności i wytrzymałości pozwalającej przetrwać trudne warunki panujące podczas polowania i szkoleń z psami. Urządzenia ma klasę wodoszczelności IPX7 oraz przyciągającą uwagę, pomarańczową kolorystykę, która upraszcza odnajdzienie urządzenia w teranie. Alpha 50 jest zasilane wymiennymi bateriami AA albo zintegrowanym akumulatorem Ni-Mh.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe myślistwo