• Producent: CAD Projekt K&A
  • Kategoria: Programy graficzne i CAD

W programie można zaprojektować każdą, choćby najszczególniej wyrafinowaną kuchnię, a opierając się na module szafek dowolnych zaprojektować parametrycznie każdą szafkę w dowolnym układzie praktycznym. Prowadząc projektanta przez czytelne etapy prac od kreatora i edytora ścian, a na automatycznym generatorze dokumentacji kończąc system jest wręcz niezastąpiony w skomplikowanym temacie projektowania kuchni. Przystępna cena, nieograniczone możliwości projektowe i pełna obsługa serwisowa programu (komplety serwisowo-aktualizacyjne oraz pomoc techniczna) sprawiły, że opinia najkorzystniejszego i najpopularniejszego programu do projektowania i wyceny kuchni jest w pełni zasłużona.

Uwaga: Istnieje możliwość połączenia programów CAD Kuchnie i CAD Decor i praca na jednym komputerze na jednym kluczu.

Opis funkcji programu:

detalowy spis i podgląd tworzonych projektów.
Podgląd wybranego projektu, możliwość prędkiego odzyskania utraconego lub zepsutego pliku projektu. Nietrudne i wydajne wyszukiwanie projektów poprzez zastosowanie progresywnej wyszukiwarki. Zastosowanie filtrów w wyszukiwaniu.

Program zezwala na dobór bazy danych kuchni. Warianty frontów ich kolorystykę, odcienie korpusów, uchwyty, profile listew górnych, dolnych i przyściennych, rodzaje i kolory blatów itp.
Można wybrać uniwersalną bazę kuchnenną 2007 ( podstawowa baza do pracy) albo określoną bazę producencką: np.BRW, FORTE, ATLAS, WFM, Mebel RUST, DRE; przejrzyj więcej o bazach danych.

Kreator i edytor ścian

Ściany
Rysowanie ścian dowolnych po ścieżce o przeróżnych grubościach i wysokościach. Możliwość rysowania i edycji ścian w komfortowym i prostym edytorze ścian, otwieranym w osobnym oknie edycyjnym. Rysowanie i edycja skosów ścian (poddasza). Rysowanie, edycja i możliwość wstawiania okien i otworów w skosach ściany (np. Poddaszach)
Rysowanie i parametryczna edycja otworów, wnęk, cokołów i występów w ścianach oraz ściankach działowych. Wstawiane komponentów infrastruktury pomieszczenia (kratek wentylacyjnych, przyłączy gazu, wody, itp).

Wstawianie i edycja szafek

Okno do wstawiania i szybkiej edycji szafek.
Możliwość wstawiania dowolnych szafek użytkownika tworzonych w edytorze szafek, nowoczesne opcje wyszukiwania szafki (wymiar, symbol, rodzaj). Możliwość stworzenia katalogu szafek podstawowych użytkownika, realistyczny podgląd zestawu, przełącznik podglądów szafek. Wstawianie szafek w oparciu o istniejącą szafkę (dostawianie w lewo i w prawo) oraz poprzez wskazanie narożnika ściany;
Możliwość predefiniowania sprzętu AGD już w trakcie wstawiania szafek, w których taki sprzęt jest przewidziany (szafka z taką definicją zostaje wstawiona z potężnym sprzętem AGD, np.: piekarnikiem albo zlewozmywakiem; definicja jest pamiętana w następnych projektach). Okno wstawiania jest oknem modyfikowalnym - możliwość zmiany rozmiarów okna dla potrzeb użytkownika; Dodanie niezależnego nowego okna prędkiej edycji szafek.

Tworzenie i edycja blatów typowych.

lepsza metoda autogeneracji (samorysowania) blatów na podstawie wstawionych wcześniej układu szafek. Edytor blatów umożliwiający ich efektywną edycję (ścięcie, podcięcie, zaokrąglenie naroży, zmiana grubości, wydłużenie, fazowania krawędzi ( zaokrąglanie albo fazowanie dowolnego odcinka blatu ).Wprowadzenie funkcji cięcia i łączenia blatów standardowych. Rysowanie półek pionowych i poziomych, paneli oświetleniowych, a także ich edycja; wykorzystanie nowych (inteligentnych) algorytmów ponownej autogeneracji blatów pozostawiającej blaty już edytowane;
Funkcja autogeneracji doklejki. Samoczynne wycięcia w blatach pod zlewozmywaki i inne sprzęty AGD.

Blaty dowolne (nietypowe)
Tworzenie blatów dowolnych, paneli oświetleniowych i półek w oparciu o wcześniej narysowaną ścieżkę lub zbiór kształtów ograniczonych wspólnym wewnętrznym obszarem.

Możliwość fazowania i zaokrąglania krawędzi blatów, paneli i półek o dowolny rozmiar.Funkcja wyboru kierunku usłojenia blatu, a także wprowadzenie edycji blatu nietypowego.

Rysowanie słupów i ścianek działowych

właściwościczne tworzenie słupów i ścianek o różnych kształtach (okrągłych, trójkątnych, kwadratowych, prostokątnych i sześciokątnych). Tworzenie i edycja łuków i ścianek łukowych o określonym promieniu, grubości i gęstości podziału łuku. Elementy 3D stworzone w ten sposób mogą zostać wyceniane w projekcie jako oddzielna pozycja.

komponenty wyposażenia AGD. Bazy producentów AGD.

W programie CAD Kuchnie występuje baza modeli 3D sprzętu AGD takich producentów jak: Amica, Ariston, Astracast, Bosch, Faber, Franke, Falmec, Nardi, Smeb, Siemens, Teka, Whirpool i inni; Bazy AGD są poszeregowane w specjalnym oknie AGD, przystępne do przeszukiwania w/g producenta, rodzaju czy modelu sprzętu AGD. Baza zawiera nadzwyczajnie tworzone modele 3D sprzętu oraz ich szczegółowe opisy i schematy montażowe. Większość baz producentów AGD jest systematycznie aktualizowana i posiada aktualne ceny detaliczne zakupu.
Aktualizowanie Baz AGD dokonuje się samoczynnie przy pomocy Aktualizatora Internetowego. Więcej o bazach AGD...

Listwy górne, dolne i przyścienne i o dowolnych profilach.

Autogeneracja listew górnych, dolnych i przyściennych w oparciu o już wstawione szafki, blaty i panele oświetleniowe.automatyczna aktualizacja przy ponownej generacji; Każdy z elementów generowanych jest w nieskomplikowany sposób edytowalny;
Funkcja rysowania profili listew użytkownika i dodawania ich do bazy.(listwy górne, dolne, przyścienne, cokoły, doklejki, relingi, cokoły aluminiowe, profile użytkownika)
Możiwość odwrócenia sposobu rysowania listew - domyślnie profil pojawia się z prawej strony. Wykorzystanie funkcji autogeneracji doklejki do blatów w oparciu o wstawione lub narysowane blaty.

Edytor szafek dowolnych

Edytor atrybutycznego tworzenia szafek dowolnych. Interakcyjny podgląd projektowanej szafki.Możliwość zaprojektowania własnej szafki o dowolnych rozmiarach, z dowolnym podziałałem frontów, półek, a także z różnym wykonaniem typów rzeźbień frontów. Edycja położenia takich składników, jak: uchwyty, cokoły, półki, płyty górne, plecy szafki czy szerokość wsporników. Tworzenie szafek: dolnych, górnych, narożnikowych, z profili aluminiowych, regałów i szafek prostych i ściętych (o frontach pełnych, z witryną, z kratką, pustych, itp).
znaczne możliwości, łatwość i szybkość tworzenia nowych szafek kuchennych sprawia, że możemy stworzyć wyjątkowo błyskawicznie swoją własną dowolną bibliotekę szafek.

Edytor bazy szafek (uniwersalnej lub producenckiej)

Kompleksowa edycja istniejących baz informacji szafek (wymiarów, nazw szafek, kompletów, grup) i dodanie wybranych szafek do grupy podstawowej - użytkownika. Edytor baz szafek umożliwia w prosty i nieskomplikowany sposób dobranie bazy uniwersalnej do jednostkowych potrzeb użytkownika.

Bazy komponentów uzupełniających, wyposażenie wnętrz.

Do programu CAD Kuchnie została dołączona specjalna baza modeli 3D - ponad 350 części aranżacji i umeblowania wnętrza kuchni. Są to: predefiniowane blaty o różnych kształtach, relingi, krzesła, stoły, grzejniki, lampy, kwiaty itp.
Menedżer warstw

Panel zarządzający widocznością wszystkich warstw projektu (frontów, korpusów, cokołów, listew, ścian, opisów, itp). Podczas prac projektowych można intensywnie wyłączać lub załączać określone warstwy projektu. Uruchamianie edycji elementu po dwukrotnym kliknięciu na jego powierzchnię należącą do niego - nie trzeba klikać na krawędź elementu.Polecenie "pp" łączy linie i polilinie stykające się końcami i stwarza samoczynnie ścieżkę.

podmiana gotowych kompletów kuchennych.

Funkcja wymiany rodzaju i koloru frontów, uchwytów, koloru blatów, korpusów i cokołów, koloru doklejek, profili i koloru listew dolnych, górnych i przyblatowych. Możliwość ustalenia domyślnej kolorystyki dla wybranego zestawu. Podmiana zestawów aktualizuje w dodatku wycenę projektu.

Wycena projektu kuchni

Kompleksowa i szczegółowa wycena i zestawienie wszelkich elementów składająca się na projekt kuchni. Drukowanie raportu wyceny, możliwość edycji pozycji wyceny,zmian cen, dodawanie własnych części i opisów, funkcje upustów i marż, przelicznik walutowy, zapisyanie raportu w postaci pliku *.xls, możliwość zapisania kilku wycen, niepowtarzalne raporty wycen producentów itp.

Edytor cennika

zastosowany w program prosty w obsłudze edytor cennika. Pozwala na przypasowanie cen składników (szafk, listew, blatow, itp.) projektowanej kuchni do potrzeb użytkownika.

Interakcyjna wizualizacja 3D

zmodyfikowane okno wizualizacyjne z ulepszoną funkcjonalnością i nowymi możliwościami interakcyjnymi; Przyspieszona i zoptymalizowana praca modułu wizualizacyjnego. Zastosowanie metody "przeciągnij i upuść" przy nakładaniu tekstur. Możliwość pracy w kładach ścian. Nowoczesne okno ustalania atrybuty elementu - faktur takich, jak: skala, kąt obrotu, refleks, odbicie z rozmazaniem, efekt lustra w lustrze, klarowność, itp... Natychmiastowa wizualizacja sceny (światła, cienie, refleksy i połyski) w opcji czterech definiowanych stopni dokładności wizualizowanej sceny. Możliwość wykorzystania światła słonecznego zewnętrznego, a także światła liniowego (świetlówki).Wprowadzenie edycji stożka świecenia światła i zasięgu świecenia. Możliwość cofnięcia i ponowienia wprowadzonych zmian w wizualizacji (UNDO, REDO).

Światła wewnętrzne i światło słoneczne

Moduł układania płytek

Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych pozwala na wykonanie aranżacji ułożenia płytek ceramicznych wraz z dekoracjami i insertami. Jest to wybrana część programu CAD Decor dopasowana do programu CAD Kuchnie 5.4. Dostępne Bazy Producentów w module...


­Dokumentacja projektu
Moduł tworzący całość dokumentacji technologicznej: rzuty, widoki, rzuty blatów, zestawienia itp.

Podobne produkty w kategorii Programy graficzne i CAD