• Producent: CAD Projekt K&A
  • Kategoria: Programy graficzne i CAD

W programie można zaprojektować każdą, nawet najmocniej wykwintną kuchnię, a opierając się na module szafek dowolnych zaprojektować cechycznie każdą szafkę w dowolnym układzie ergonomicznym. Prowadząc projektanta przez czytelne etapy prac od kreatora i edytora ścian, a na samoczynnym generatorze dokumentacji kończąc system jest wręcz niezastąpiony w skomplikowanym temacie projektowania kuchni. Przystępna cena, nieograniczone możliwości projektowe i pełna obsługa serwisowa programu (komplety serwisowo-aktualizacyjne, a także pomoc technologiczna) sprawiły, iż opinia najkorzystniejszego i najpopularniejszego programu do projektowania i wyceny kuchni jest w pełni zasłużona.

Uwaga: Istnieje możliwość połączenia programów CAD Kuchnie i CAD Decor i praca na jednym komputerze na jednym kluczu.

Opis funkcji programu:

detalowy spis i podgląd tworzonych projektów.
Podgląd wybranego projektu, możliwość prędkiego odzyskania utraconego albo zepsutego pliku projektu. Przystępne i produktywne wyszukiwanie projektów poprzez wykorzystanie zaawansowanej wyszukiwarki. Użycie filtrów w wyszukiwaniu.

Program zezwala na dobór bazy danych kuchni. Warianty frontów ich kolorystykę, odcienie korpusów, uchwyty, profile listew górnych, dolnych i przyściennych, rodzaje i barwy blatów itp.
Można wybrać uniwersalną bazę kuchnenną 2007 ( podstawowa baza do pracy) albo określoną bazę producencką: np.BRW, FORTE, ATLAS, WFM, Mebel RUST, DRE; przejrzyj więcej o bazach danych.

Kreator i edytor ścian

Ściany
Rysowanie ścian dowolnych po ścieżce o różnorodnych grubościach i wysokościach. Możliwość rysowania i edycji ścian w wygodnym i prostym edytorze ścian, otwieranym w osobnym oknie edycyjnym. Rysowanie i edycja skosów ścian (poddasza). Rysowanie, edycja i możliwość wstawiania okien i otworów w skosach ściany (np. Poddaszach)
Rysowanie i atrybutyczna edycja otworów, wnęk, cokołów i występów w ścianach i ściankach działowych. Wstawiane komponentów infrastruktury wnętrza (kratek wentylacyjnych, przyłączy gazu, wody, itp).

Wstawianie i edycja szafek

Okno do wstawiania i prędkiej edycji szafek.
Możliwość wstawiania dowolnych szafek użytkownika produkowanych w edytorze szafek, zaawansowane opcje wyszukiwania szafki (wymiar, symbol, rodzaj). Możliwość stworzenia katalogu szafek podstawowych użytkownika, realistyczny podgląd zestawu, przełącznik podglądów szafek. Wstawianie szafek w oparciu o istniejącą szafkę (dostawianie w lewo i w prawo) i przez wyodrębnionie narożnika ściany;
Możliwość predefiniowania sprzętu AGD już w trakcie wstawiania szafek, w których taki sprzęt jest przewidziany (szafka z taką definicją zostaje wstawiona z potężnym sprzętem AGD, np.: piekarnikiem lub zlewozmywakiem; definicja jest pamiętana w następnych projektach). Okno wstawiania jest oknem modyfikowalnym - możliwość zmiany wymiarów okna dla potrzeb użytkownika; Dodanie niezależnego nowego okna prędkiej edycji szafek.

Tworzenie i edycja blatów charakterystycznych.

lepsza metoda autogeneracji (samorysowania) blatów na podstawie wstawionych wcześniej układu szafek. Edytor blatów umożliwiający ich skuteczną edycję (ścięcie, podcięcie, zaokrąglenie naroży, zmiana grubości, wydłużenie, fazowania krawędzi ( zaokrąglanie lub fazowanie dowolnego odcinka blatu ).Wprowadzenie funkcji cięcia i łączenia blatów standardowych. Rysowanie półek pionowych i poziomych, paneli oświetleniowych i ich edycja; zastosowanie nowych (inteligentnych) algorytmów ponownej autogeneracji blatów pozostawiającej blaty już edytowane;
Funkcja autogeneracji doklejki. Automatyczne wycięcia w blatach pod zlewozmywaki i inne sprzęty AGD.

Blaty dowolne (nietypowe)
Tworzenie blatów dowolnych, paneli oświetleniowych i półek w oparciu o wcześniej narysowaną ścieżkę lub zbiór zarysów ograniczonych wspólnym wewnętrznym obszarem.

Możliwość fazowania i zaokrąglania krawędzi blatów, paneli i półek o dowolny wymiar.Funkcja wyboru kierunku usłojenia blatu oraz wprowadzenie edycji blatu nietypowego.

Rysowanie słupów i ścianek działowych

atrybutyczne tworzenie słupów i ścianek o różnych kształtach (kolistych, trójkątnych, kwadratowych, prostokątnych i sześciokątnych). Tworzenie i edycja łuków i ścianek łukowych o określonym promieniu, grubości i gęstości podziału łuku. Elementy 3D wyprodukowane w ten sposób mogą zostać wyceniane w projekcie jako oddzielna pozycja.

części wyposażenia AGD. Bazy producentów AGD.

W programie CAD Kuchnie występuje baza modeli 3D sprzętu AGD takich producentów jak: Amica, Ariston, Astracast, Bosch, Faber, Franke, Falmec, Nardi, Smeb, Siemens, Teka, Whirpool i inni; Bazy AGD są poszeregowane w specjalnym oknie AGD, proste do przeszukiwania w/g producenta, typu czy modelu sprzętu AGD. Baza mieści idealnie wykonane modele 3D sprzętu, a także ich detalowe opisy i schematy montażowe. Większość baz producentów AGD jest systematycznie aktualizowana i posiada aktualne ceny detaliczne zakupu.
Aktualizowanie Baz AGD dokonuje się samoczynnie za pomocą Aktualizatora Internetowego. Więcej o bazach AGD...

Listwy górne, dolne i przyścienne, a także o dowolnych profilach.

Autogeneracja listew górnych, dolnych i przyściennych w oparciu o już wstawione szafki, blaty i panele oświetleniowe.automatyczna aktualizacja przy ponownej generacji; Każdy z części generowanych jest w przystępny sposób edytowalny;
Funkcja rysowania profili listew użytkownika i dodawania ich do bazy.(listwy górne, dolne, przyścienne, cokoły, doklejki, relingi, cokoły aluminiowe, profile użytkownika)
Możiwość odwrócenia sposobu rysowania listew - domyślnie profil pojawia się z prawej strony. Wykorzystanie funkcji autogeneracji doklejki do blatów w oparciu o wstawione albo narysowane blaty.

Edytor szafek dowolnych

Edytor atrybutycznego tworzenia szafek dowolnych. Interakcyjny podgląd projektowanej szafki.Możliwość zaprojektowania własnej szafki o dowolnych rozmiarach, z dowolnym podziałałem frontów, półek, a także z rozmaitym wykonaniem wariantów rzeźbień frontów. Edycja położenia takich składników, jak: uchwyty, cokoły, półki, płyty górne, plecy szafki czy szerokość wsporników. Tworzenie szafek: dolnych, górnych, narożnikowych, z profili aluminiowych, regałów oraz szafek prostych i ściętych (o frontach pełnych, z witryną, z kratką, pustych, itp).
wielkie możliwości, łatwość i szybkość tworzenia nowych szafek kuchennych sprawia, że możemy stworzyć bardzo prędko swoją własną dowolną bibliotekę szafek.

Edytor bazy szafek (uniwersalnej lub producenckiej)

Kompleksowa edycja istniejących baz danych szafek (wymiarów, nazw szafek, kompletów, grup) oraz dodanie wybranych szafek do grupy podstawowej - użytkownika. Edytor baz szafek pozwala na w prosty i nietrudny sposób przypasowanie bazy uniwersalnej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Bazy komponentów uzupełniających, wyposażenie wnętrz.

Do programu CAD Kuchnie została dołączona specjalna baza modeli 3D - ponad 350 składników wystroju i umeblowania wnętrza kuchni. Są to: predefiniowane blaty o przeróżnych kształtach, relingi, krzesła, stoły, grzejniki, lampy, kwiaty itp.
Menedżer warstw

Panel zarządzający widocznością wszystkich warstw projektu (frontów, korpusów, cokołów, listew, ścian, opisów, itp). Podczas prac projektowych można intensywnie wyłączać albo załączać określone warstwy projektu. Uruchamianie edycji elementu po dwukrotnym kliknięciu na jego powierzchnię należącą do niego - nie trzeba klikać na krawędź elementu.Polecenie "pp" łączy linie i polilinie stykające się końcami i kreuje samoczynnie ścieżkę.

wymiana gotowych zestawów kuchennych.

Funkcja podmiany rodzaju i koloru frontów, uchwytów, koloru blatów, korpusów i cokołów, koloru doklejek, profili i koloru listew dolnych, górnych i przyblatowych. Możliwość ustalenia domyślnej kolorystyki dla wybranego zestawu. Wymiana zestawów aktualizuje w dodatku wycenę projektu.

Wycena projektu kuchni

Kompleksowa i detalowa wycena i zestawienie wszelkich komponentów składająca się na projekt kuchni. Drukowanie raportu wyceny, możliwość edycji pozycji wyceny,zmian cen, dodawanie własnych składników i opisów, funkcje upustów i marż, przelicznik walutowy, zapisyanie raportu w postaci pliku *.xls, możliwość zapisania kilku wycen, niepowtarzalne raporty wycen producentów itp.

Edytor cennika

zastosowany w program przystępny w obsłudze edytor cennika. Zezwala na dostosowanie cen komponentów (szafk, listew, blatow, itp.) projektowanej kuchni do potrzeb użytkownika.

Interakcyjna wizualizacja 3D

zmodyfikowane okno wizualizacyjne z lepszą funkcjonalnością i nowymi możliwościami interakcyjnymi; Przyspieszona i zoptymalizowana praca modułu wizualizacyjnego. Użycie metody "przeciągnij i upuść" przy nakładaniu tekstur. Możliwość pracy w kładach ścian. Innowacyjne okno ustalania cechy elementu - faktur takich, jak: skala, kąt obrotu, refleks, odbicie z rozmazaniem, efekt lustra w lustrze, klarowność, itp... Natychmiastowa wizualizacja sceny (światła, cienie, refleksy i połyski) w opcji czterech definiowanych poziomów precyzyjności wizualizowanej sceny. Możliwość użycia światła słonecznego zewnętrznego, a także światła liniowego (świetlówki).Wprowadzenie edycji stożka świecenia światła i zasięgu świecenia. Możliwość cofnięcia i ponowienia wprowadzonych zmian w wizualizacji (UNDO, REDO).

Światła wewnętrzne i światło słoneczne

Moduł układania płytek

Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych pozwala na wykonanie aranżacji ułożenia płytek ceramicznych wraz z dekoracjami i insertami. Jest to wybrana część programu CAD Decor przypasowana do programu CAD Kuchnie 5.4. Dostępne Bazy Producentów w module...


­Dokumentacja projektu
Moduł wytwarzający całość dokumentacji technicznej: rzuty, widoki, rzuty blatów, zestawienia itp.

Podobne produkty w kategorii Programy graficzne i CAD