• Producent: Galakta
  • Kategoria: Puzzle
  • Rodzaj: tradycyjne
This War Of Mine: Opowieści ze zniszczonego miasta GALAKTA.
Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do gry konieczne jest posiadanie This War of Mine Gra Planszowa.
W pudełku Opowieści ze zniszczonego miasta wyszukacie 100 kart, 7 figurek, 6 arkuszy, kilkadziesiąt żetonów i kafelków oraz setki zupełnie nowych skryptów, które na ponad 120 stronach opisują niezwykłe historie z oblężonego Pogoren. Co ważne, to historie, na które będziecie mieli bezpośredni wpływ i których długo nie zapomnicie.
Samo powiększenie podzieliliśmy na szereg modułów, które możecie opcjonalnie wykorzystywać w grze wzbogacać o nie kampanie i scenariusze, tym samym sięgając do nowych pokładów fabuły, a także wojennych dramatów.
Pierwszym, a zarazem najmocniej rozbudowanym modułem są Kanały. Podziemne korytarze poprowadzą Was do centrum miasta, z dala od oczu snajperów, dając szansę na znalezienie dodatkowych zasobów w jednym z trzech przystępnych Miejsc. Jednak Kanały to niebezpieczne miejsce i nie raz będziecie przeklinać moment, kiedy zdecydowaliście się do nich zejść.
Drugi moduł, Rolnicy, gromadzi historie powiązane z przybyszami spoza Pogoren. Zmuszeni poprzez wojnę do opuszczenia swych domów, obcy stanowią dziką kartę jedni są gotowi handlować żywnością na prowizorycznym Targu, inni chętnie ograbią Wasze Schronienie, stanowczo, jeśli sprowokujecie ich swoimi działaniami. Po raz pierwszy każda podjęta przez Was decyzja będzie miała wymierne konsekwencje w grze, daleko wykraczające poza proste rzuty, czy wzrost Depresji.
Trzeci solidny moduł to Epizody. Składa się na niego 5 zupełnie nowych Scenariuszy, nawiązujących w założeniach do tych z This War Of Mine: Gry planszowej. Jednak tym razem możecie się spodziewać opowieści o odmiennym klimacie: od kryminału, przez zmagania z wyniszczającą chorobą, po tragiczną love-story rozgrywającą się pośród ruin. Na dodatek każdy Scenariusz posiada szereg unikatowych części kart, żetonów i wyraźników które pozwolą Wam wynieść rozgrywkę na nowy poziom.
Do mniejszych modułów należą karty Desperacji wzmacniające Was wraz z odejściem Postaci z grupy. Każda z nich gromadzi dobroczynny efekt, jednak nie za każdym razem będziecie gotowi ponieść ryzyko związane z jej zagraniem. W Opowieściach ze zniszczonego miasta wyszukacie ponadto nową postać Emirę, figurkę Kota wraz z kartą oraz kilka nowych kart dodawanych do podstawowych talii. Dzięki nim choćby znane już Scenariusze i Kampanie zyskają na wyjątkowości.
Warto ponadto wspomnieć, iż w pudełku ukryliśmy 5 kopert z dodatkowymi kartami. Wygrywając jeden ze Scenariuszy z Epizodów zdobywacie prawo do otwarcia jednej takiej koperty. A wierzcie nam każda z unikatowych kart Nagród ukrytych w środku przyda się w walce o przetrwanie wojny.

Podobne produkty w kategorii Puzzle