• Producent: Blaupunkt
  • Kategoria: Rejestratory samochodowe
  • Przekątna ekranu: 2.0 "
  • Nośnik: karta microSD

Cyfrowy rejestrator wideo BP2.5 FHD Full HD 1080 P/MicroSDHC

Urządzenie wyróżnia się na tle pozostałych modeli, równocześnie w ofercie marki, jak i innych, dostępnych na rynku rejestratorów, niewielkim i kompaktowym kształtem, a najczęściej sposobem mocowania. Zamiast konwencjonalnego uchwytu na przyssawkę, model BP2.5FHD posiada specjalny zaczep mocowany bezpośrednio do szyby za pomocą dołączonej taśmy dwustronnej 3M. Rozwiązanie to zezwala na bardziej zrównoważony montaż rejestratora, obniżenie przenoszenia ewentualnych drgań i zmniejszenie do minimum ograniczenia pola widzenia dla kierującego pojazdem. Regulacja nachylenia obiektywu zezwala na rewelacyjne dopasowanie obszaru nagrywania w pojazdach o praktycznie każdym kącie nachylenia przedniej szyby.

Rejestrator zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080P i uzupełniające 3 tryby zapisu niższej jakości. Urządzenie rejestruje pliki w formacie MOV /H.264 i posiada funkcję nagrywania w pętli. Użytkownik może wybrać długość zapisywanego pliku spośród trzech opcji: 3 minuty, 5 minut, a także 10 minut. Fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) i manualna regulacja ustawień ekspozycji umożliwia zapisywanie słusznego obrazu w zmiennych warunkach oświetlenia.

BP2.5FHD też zaimplementowany sensor ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania. Materiał zostanie zarejestrowany tylko wtedy, gdy kamera wykryje poruszające się przedmioty przed obiektywem. Natomiast sensor przeciążenia pozwoli ochronić zapisane pliki przed ich skasowaniem albo nadpisaniem. W przypadku, gdy dochodzi do zderzenia albo ostrego hamowania aktualny fragment nagrania zostaje zapisany w taki sposób, że jego usunięcie jest możliwe tylko z pozycji komputera. Podobnie działa funkcja SOS, która zapobiega skasowaniu pliku video jednak użytkownik musi tę funkcję aktywować ręcznie za pomocą przycisku na obudowie.

Rejestrator ma możliwość monitorowania pojazdu na postoju. Po aktywowaniu funkcji Monitoring parkowania rejestrator automatycznie włączy nagrywanie po wykryciu wstrząsów i wyłączy je po 10 sekundach. Żeby monitoring parkowania działał poprawnie, rejestrator musi posiadać naładowany wewnętrzny akumulator albo być podłączony do zasilania.

Model także tryb aparatu do realizowania równocześnie pojedynczych fotografii, jak i kolekcji do 10 fotografii o maksymalnej rozdzielczości 12M. Dzięki ręcznej regulacji ostrości, balansu bieli, wartości ISO oraz ekspozycji realne jest zarządzanie jakością wykonywanego ujęcia. Jednocześnie nagrania wideo, jak i fotografie mogą być odtwarzane na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2.

Wewnętrzny mikrofon, a także głośnik pozwala rejestrować i odtwarzać na dodatek dźwięk. Przy pomocy ultra szerokokątnego obiektywu o zakresie 170o z matrycą CMOS obraz może być przetwarzany, a następnie zapisywany na opcjonalnych kartach microSD o maksymalnej obszerności do 64GB. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, w którym zamontowana jest kamera i umieszczenie go na zapisywanym materiale wideo. Port micro USB umożliwia bezpośrednie podłączenie rejestratora do komputera w celu zgrania zapisanych plików, a złącze HDMI umożliwia ich wyświetlenie za pomocą zewnętrznych ekranów o obszernej rozdzielczości.

Model BP2.5FHD można uruchomić ręcznie za pomocą przycisku na obudowie lub samoczynnie wraz z włączeniem zapłonu w samochodzie. W menu przystępna jest opcja opóźnienia wyłączenia urządzenia o maksymalnie 30 sekund, co pozwala na zarejestrowanie obrazu już po opuszczeniu pojazdu poprzez użytkownika.

Kompaktowa pokrywa z gumowanym wykończeniem, postępowy klips mocujący kamerę, długi kabel zasilający pozwalający na dyskretny montaż w pojeździe oraz spora funkcjonalność powodują, że BP2.5FHD jest niezbędnym akcesorium każdego kierowcy.EAN: 4260499850821
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT BP2.5 FHD
Rozdzielczość: Full HD 1080p
Kąt widzenia: 170 °
Mikrofon: Tak
Tryb nocny: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Detekcja ruchu: Tak
GPS: Nie
Funkcje specjalne: Wyświetlanie czasu rzeczywistego i daty
Przekątna ekranu: 2,0''
ekran dotykowy: Nie
Czytnik kart pamięci: Tak
typ kart pamięci: microSD
kanon pamięci SD / CF: SD
Komunikacja bezprzewodowa: Nie
Złącza: 1 x HDMI
Akcesoria w zestawie: Ładowarka samochodowa kabel USB Instrukcja obsługi Naklejki 3M
Kolor: Czarny
wymiary: 82 x 100 x 40 mm

Podobne produkty w kategorii Rejestratory samochodowe