ULTRATHON SPRAY 25% DEET - 170g, D378-95993 Ocena produktu:

od 32,99 PLN

  • Producent: 3M
  • Kategoria: Środki i akcesoria przeciwko owadom
Oferty (2)
Opis produktu
szczególnie suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki i kleszcze. Środek na komary posiada substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie przypasowanego składu gwarantującego oporność na deszcz, wilgoć i pot preparat na komary Ultrathon znakomicie sprawdza się w trudnych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został tworzony na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Obecnie repelenty przeciw egzotycznym owadom firmy Ultrathon są powszechnie przystępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to ekologiczny związek chemiczny użytkowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany przez amerykańskich chemików przede wszystkim na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone na ogół w latach 90-tych i na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako sprawną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich dostępnych do powszechnego wykorzystywania. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Istotnie pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły sprawność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" nawet w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat lub równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA oraz ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

z zasady wydychany poprzez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała oraz kwas mlekowy i inne elementy potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym obszerniejsze prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, niejednokrotnie mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich obecności jest typowe bzyczenie. Jednak i ono może być nieraz poprzez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym poprzez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której elementy hamują krzepnięcie krwi w trakcie jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje powodują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie, a także zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, iż w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce albo przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Lecz pamiętajmy, iż komary stanowią idealne pożywienie dla wielu gatunków ptaków, a także ryb. Są nad wyraz znaczną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.

Podobne produkty w kategorii Środki i akcesoria przeciwko owadom