Wabik na kozły RDC01

chwilowy brak towaru

  • Producent: Gunbroker
  • Kategoria: Wabiki na zwierzęta

Wabik na kozła RDC01 z pompką – produktywny wabik na kozła da Ci szansę na łatwiejsze pozyskanie rogacza.

Dźwięki wyciągane z wabika są odzwierciedleniem odgłosów wydawanych poprzez sarny, nazywane piskiem kozy „mikotem”.

Działanie:

Rogacz, który słyszy dźwięk wabika, znajduje jego źródło, co iż wychodzi z ukrycia. Pozwala na więc dokładny ogląd zwierzęcia i parostków.

Wabienie:

Zbyt długie i monotonne wabienie może okazać się nieskuteczne. Sukces odniesiemy, jeśli zastosujemy odpowiednią sekwencję piśnięć: pięć piśnięć oznajmiających z odstępem między nimi około 3 – 4 sekundy, a następnie musimy odczekać około 5 minut do następnych piśnięć.

Jeśli nie przyniesie to zamierzonego efektu, należy przywabiać mikotem kozy wabiącej kozła.

starczy 4-5 piśnięć i 5-6 minutowa przerwa. Stary kozioł nie przyjdzie tak szybko. Ma w zwyczaju podchodzić nad wyraz ostrożnie, niejednokrotnie krzakami albo wysoką trawą, wielokrotnie przystając i nasłuchując. Czekanie na starego kozła może trwać nawet do godziny.

Sugestie:

Aby uzyskać dłuższy dźwięk należy dmuchać zaworek tylnej części pompki. Na dodatek należy uważać żeby nie zanieczyścić wabika, bardzo zaworu z tyłu pompki.

Rogacz słyszący te dźwięki wyłapuje prędko miejsce, z którego dochodzą, co iż wyłania się z ukrycia w miejsce pożądane przez myśliwego. Pozwala na więc precyzyjny ogląd zwierzęcia i parostków.
Wabienie:
Za długie, zbyt monotonne wabienie może okazać się nieskuteczne. Sukces odniesiemy, jeśli zastosujemy odpowiednią sekwencję piśnięć: pięć piśnięć sygnalizujących z odstępem między nimi około 3 – 4 sekundy, a następnie musimy odczekać około 5 minut do następnych piśnięć. Jeśli nie przyniesie to zamierzonego efektu, należy przywabiać mikotem kozy wabiącej kozła. Wystarczy 4-5 piśnięć i 5-6 minutowa przerwa. Stary kozioł nie przyjdzie tak szybko. Ma w zwyczaju podchodzić wyjątkowo ostrożnie, często krzakami lub wysoką trawą, wielokrotnie przystając i nasłuchując. Czekanie na starego kozła może trwać nawet do godziny.

Gwarancja 12 miesięcy.

Podobne produkty w kategorii Wabiki na zwierzęta