• Producent: Alfa
  • Kategoria: Wyciskarki
  • Funkcje: łatwe czyszczenie, blokada kapania
  • Kolor: biały, srebrny, bordowy, czarny
  • Moc: 400 W
  • Prędkość obrotowa: 50 obr/min
  • Pojemnik na sok: tak
  • Pojemnik na miąższ: tak

Wyciskarka wolnoobrotowa Alfa 3G

Picie soków wyciskanych to jeden z najłatwiejszych sposobów wzbogacania diety w roślinne substancje odżywcze i stanowi nienaruszalną część zdrowego stylu życia.

Alfa 3G - prawdopodobnie najkorzystniejsza wyciskarka na świecie …

Wybieram zdrowie – piję soki z Alfa 3G

Lifewellness – Partner Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa ReligiWyciskarka wolnoobrotowa ALFA 3G działa na zasadzie prasy hydraulicznej. Dzięki bardzo nieznacznej oksydacji i niepokaźnemu rozpadowi elementów odżywczych, uzyskujemy wyśmienity sok.

Alfa 3G pracuje z prędkością do 50 obrotów na minutę. Obszerniejsza wydajność oraz wolniejsze działanie umożliwiają zmniejszenie szkód wynikających z utleniania i zwiększają wartość odżywczą soku. W trakcie wyciskania powstaje mniej piany a sok nie rozwarstwia się.

Prosta budowa urządzenia, brak skręcanych części powoduje, iż każdy poradzi sobie z montażem urządzenia. Dzięki prostej konstrukcji uzyskujemy nieskomplikowany dostęp do wszystkich składników składowych urządzenia, co ułatwia jego czyszczenie.

Alfa 3G jako jedyna ma w swoim zestawie dopełniające wyposażenie:

a. Sito do koktajli – za pomocą tego sita uzyskamy istotnie więcej miąższu w wyciskanym soku przez standardowe sito,

b. Przystawka do deserów – służy do robienia lodów z mrożonych owoców, sorbetów oraz przygotowania masy na placki ziemniaczane.

Proste czyszczenie

W razie przerwy w przygotowywaniu soków, można wykonać szybkie 2-3 minutowe płukanie ciepłą wodą, w obfitym stopniu ułatwi ci to dalszą pracę. Polega to na wlaniu do urządzenia przez otwór do podawania produktów 2 szklanek ciepłej wody. Następnie uruchomiamy wyciskarkę na 2-3 minuty i wylewamy zawartość otworem do wylewania soku. Tak przepłukane urządzenie może poczekać na następną porcję produktów.

Znajdujące się w pakiecie szczoteczki bezspornie ułatwią całkowite umycie komponentów składowych, po zakończeniu wyciskania.

Jakie soki przygotujemy w Alfa 3G?

Oczywiście takie, na jakie w danej chwili mamy ochotę. Alfa 3G przygotuje przede wszystkim zdrowe soki z warzyw, owoców a także zielonych liści, ziół i traw. Dzięki znacznemu otworowi wlotowemu z powodzeniem można wrzucać warzywa i owoce kompletnie. Przygotowanie szklanki pysznego soku zajmie dosłownie jedną minutę.

Przygotowanie składników do wyciskania

Większość produktów, które wyciśniemy w Alfa 3G wymagają jedynie mycia, jednak sąelementy, które wcześniej należy stosownie przygotować, np.:

Dlaczego wyciskarka Alfa 3G

Wyciskarka wolnoobrotowa Alfa 3G to urządzenie do tłoczenia soku na zimno. Działanie polega na przeciśnięciu produktu przez niezwykle wolno obracający się walec, który delikatnie go rozgniata. Cykl ten jest szczególnie powolny, co powoduje, iż w uzyskanym soku komponenty odżywcze pozostają nienaruszone. Alfa 3G działa na zasadzie prasy i należy do najlepszych. Jest najistotniej wydajna i pozwala uzyskać sok najwyższej jakości. Wyciskarka Alfa 3G nadaje się do wyciskania większości owoców, wszystkich warzyw, ziół i wszelkiej zieleniny. Soki przygotowane w Alfa 3G pozwalają zachować zdrowie, urodę a nawet przedłużyć nasze życie.

Kilka prawd o piciu świeżych soków:

Picie soków rozszerza ogólne spożycie warzyw.

Spożywanie soków sprzyja chudnięciu.

składniki występujące w soku jabłkowym spowalniają postęp choroby serca w taki sam sposób jak czerwone wino oraz herbata.

Sok z jarmużu zniża stężenie cholesterolu i ogranicza ryzyko zachorowań na serce.

Sok z marchwi broni układ sercowo-naczyniowy, rozszerzając ogólną liczbę przeciwutleniaczy.

Hesperydyna, związek występujący w soku pomarańczowym widocznie ogranicza ciśnienie krwi, a także zniża inne czynniki ryzyka chorób serca.

Picie soków to doskonały sposób na zachowanie zdrowia a tym samym dłuższego życia.

Owoce, warzywa, a także wszelkie zieleniny to bogate źródło przeciwutleniaczy, takich jak witaminy A, C i E, oraz ważnych minerałów w rodzaju żelaza, potasu,wapnia i magnezu.

Czym są przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze (antyoksydanty) to substancje, które chronią komórki przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. A wolne rodniki są cząsteczkami stworzonymi w organizmie podczas rozkładu pożywienia albo stworzonymi przez toksyny występujące w otoczeniu, takie jak dym tytoniowy, pestycydy i promieniowanie. Uważa się, że wolne rodniki odgrywają pewną rolę w powstawaniu chorób serca, choroby Alzheimera,

nowotworów oraz wielu innych schorzeń. Dlatego tak ważne jest spożywanie surowych warzyw i owoców. Niemniej uważa się, że przeciwutleniacze są wydajne dopiero w dawce 800 g świeżych warzyw i owoców.

Przyswojenie surowych warzyw i owoców może stanowić pewną trudność ze względu na dużą ich ilość. Dlatego łatwiej wypić jest szklankę soku, która zawiera wszystkie niezbędne do życia witaminy i minerały.

790g warzyw i owoców = szklanka soku

Spożycie soku jest pokaźnie łatwiejsze i szybciej przyswajalne przez nasz organizm. Skutkuje czterokrotnie szybszym wchłonięciem i zmniejszeniem czasu trawienia. Sok wyciśnięty za pomocą wyciskarki ALFA 3G jest bogaty w błonnik dietetyczny rozpuszczalny w wodzie, a tempo przyswajania i trawienia jest obszerniejsze w przypadku jedzenia ascetycznych warzyw i owoców.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z PICIA SOKÓW

Długość życia zależy od ilości enzymów w naszym organizmie. Choć organizm produkuje je przez całe życie, ilość enzymów jest określona. Wraz z upływem lat ogranicza się ich liczebność.

Dlatego tak ważne jest dostarczanie tych wartości odżywczych z zewnątrz. Soki przygotowane w wyciskarce Alfa 3G są bogate w żywe enzymy, które wspomagają trawienie, co oznacza, iż odciążają jelita, trzustkę i wątrobę. W konsekwencji wspomagane organy nie muszą tak ciężko pracować, żeby dostarczyć niezbędnych do życia komponentów odżywczych. Soki zmniejszają kwasowość i obniżają poziom toksyn w organizmie.

Wielu ludzi żywi się głównie przetworzonymi produktami spożywczymi, a także nadużywa herbaty, kawy i alkoholu. Dlatego w ich ciałach powstaje niemało kwasów i produktów odpadowych przemiany materii, które mogą wywoływać stany zapalne. W trakcie oczyszczania organizmu z toksyn próbujemy obniżyć stan zapalny. Dlatego tak ważne jest przywrócenie równowagi między kwasami a zasadami. Kwasowość w organizmie można zneutralizować, pijąc soki. Sok z selera, ogórka i kapusty perfekcyjnie zmniejsza kwasowość i równoważy pH. Codzienne picie soków, przygotowanych w takich urządzeniach przyczynia się do poprawy zdrowia, unosi poziom energii i polepsza samopoczucie.

FITOCHEMIKALIA – substancje odżywcze pozyskiwane wyłącznie z roślin.

Fitochemikalia to substancje odżywcze zawarte w owocach i warzywach. Pełnią funkcję obronną. Wspomagają organizm w zwalczaniu zewnętrznych bodźców takich jak mikroorganizmy i krzywdzące insekty. Mają silne właściwości przeciwutleniające. Spożywanie fitochemikaliów odgrywa ważną rolę w blokowaniu raka w fazie czynnika rakotwórczego albo kontrolowaniu przerzutów. Na dodatek wzmacniają system odpornościowy organizmu i zapobiegają starzeniu się komórek. Uznaje się je obecnie za kolejny wariant składników odżywczych.

dzięki czemu wyśmienitemu urządzeniu możemypokaźnie ułatwić sobie pracę w kuchni przy przygotowaniu innych potraw takich jak:

– domowe tofu warzywne,

– bazy pod zupy kremy,

– pożywne jedzenie dla niemowlaków,

– dżemy,

– mrożone desery,

– lody,

– a nawet ketchup.

wystarczy odrobina wyobraźni i trochę chęci.

atuty wyciskarki Alfa 3G:

12 lat gwarancji

Gwarancja świadczona jest na zasadzie „door to door", co oznacza, że jako Klient nie musicie martwić się o sposób dostarczenia urządzenia do serwisu. W przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem należy zadzwonić pod nr całodobowej infolinii 22 243 96 46 lub wysłać e-mail na adres info@mediasklep.pl Co najważniejsze gwarancja obejmuje wszystkie części urządzenia.

Bezszczotkowy silnik indukcyjny

zapewnia to na ogół cichą i niezawodną pracę urządzenia poprzez długie lata.

Nowy wałek ślimakowy

Wałek ślimakowy tworzony z trwałego Ultemu został zaopatrzony w dodatkowe wypustki, co umożliwia jeszcze lepsze miażdżenie wszelkich składników i co za tym idzie zwiększenie wydajności wyciskanego soku w kontraście do innych wyciskarek.

obszerny otwór wlotowy - 77 mm

umożliwia przeciskanie całych warzyw i owoców bez potrzeby wcześniejszego krojenia.

Łatwość obsługi

Ze względu na brak skręcanych i czytelne oznaczenie na produkcie – wyciskarka Alfa 3G jest banalnie prosta w montażu, demontażu, a także obsłudze.

Korek niekapek

Dzięki niemu wszystkie komponenty soku mieszane są już w misie i można nalewać je bezpośrednio do szklanki. Pozwala to w dodatku na przygotowywanie pysznych koktajli z dodatkiem innego składnika płynnego, np. Mleka czy kefiru.

konkretne materiały - BPA Free

Wszystkie elementy, z którymi styka się sok stworzone zostały z najwyższej jakości tworzyw bez dodatku szkodliwych bisfenoli. Dlatego soki z wyciskarki Alfa 3G można podawać też dzieciom.

Niskie obroty - 43-50 RPM

Dzięki jeszcze niższym obrotom sok wyciskany za pomocą Alfa 3G jest jeszcze bardziej wartościowy.dane technologiczne:


Gwarancja 12 Lat na silnik Door to Door

Gwarancja 2 lub 12 Lat na części Door to Door

Wybierz swój ulubiony odcień (poinformuj nas w uwagach do zamówienia)

przejrzyj porównanie 2 modeli wyciskarek ALFA

Porównanie ALFA3G i ALFA2G >>>kliknijSkład zestawu:

1. Silnik

2. Misa o pojemności 500 ml

3. Sito do soków przejrzystych

4. Sito do przecierów

5. Mincer do mrożonych deserów

6. Szczotki silikonowe

7. Wałek ślimakowy

8. Pokrywa wsadowa

9. Popychacz

10. Pojemnik na sok

11. Pojemnik na pulpę

12. Szczotka do czyszczenia

13. Instrukcja obsługi w języku polskim wraz z przepisami.Prezenty do każdej wyciskarki od Mediasklep24.pl:

1. Książka "Naturalne soki dla zdrowia i urody"

2. Książka "Terapia Sokowa czas na juicing"

3. Książka pt. "Zdrowe soki" Danielle Omar

4. Książka pt. "Przywracać zdrowie żywieniem" Ewa Dąbrowska

Podobne produkty w kategorii Wyciskarki