Omega VRT402

chwilowy brak towaru

  • Producent: Omega
  • Kategoria: Wyciskarki
  • Kolor: srebrny
  • Moc: 150 W

Produktem godnym polecenia jest jeden z najnowszych modeli wyciskarki do soków Omega VRT. Artykuł ten niezwykle sporo zalet, o których należy wspomnieć. Pierwszą z nich jest to, że omawiany sprzęt został wyposażony w istotnie praktyczną zatyczkę wypływu soku. Jakie możliwości wytwarza owa zatyczka? Po pierwsze mamy możliwość zastosowania dopełniającej funkcji jaką jest miksowanie. Kiedy zatyczka zostanie opuszczona, uzyskany z wybranego przez nas ascetycznca sok pozostanie wewnątrz pojemnika i będzie się miksował. W ten sposób możemy przyrządzić wyśmienite koktajle, musy, przeciery i dużo innych płynnych pyszności o konsystencji na jaką mamy ochotę.

Dzięki występowaniu zatyczki możemy zastosować przepłukiwanie urządzenia na biegu, gdyż woda pozostanie w środku wyciskarki. Wystarczy, iż do środka wlejemy czystą wodę i włączymy urządzenie, aby pozbyć się w ten sposób resztek miąższu. Jest to nad wyraz przydatna funkcja, kiedy kończąc jeden sok, przykładowo z warzyw, od razu po nim chcemy zrobić kolejny z zupełnie innego bezkompromisowca. Dzięki temu unikniemy pomieszania smaków. Oczywiście w tym miejscu należy pamiętać o tym, że funkcja przepłukiwania na biegu nie służy do końcowego mycia i nie zastąpi go. Kolejną zaletą zatyczki jest to, że mamy możliwość dozowania soku bez uciążliwego kapania i rozlewania.

Dzięki modelowi wyciskarki Omega VRT402 pozyskiwanie soku jest niesamowicie proste i wygodne - pomimo niskich obrotów urządzenia (70 obrotów na minutę) jakim jest wyciskarka cały litr soku możemy uzyskać w zaledwie 5-6 minut. Wspomniane wolne obroty nie są tutaj wadą,idealnym atutem. Dlaczego? w głównej mierze z tego względu, iż cały cykl uwalniania soku odbywa się stosunkowo powoli w porównaniu z klasycznymi sokowirówkami, wobec czego sok nie jest podgrzewany i napowietrzany - wysoka temperatura i tlen szybko niszczą wszystkie najszczególniej cenne składniki soku takie jak witaminy, enzymy i minerały. Dzięki czemu, ze sok nie jest napowietrzony, nie dochodzi do przyspieszonego utleniania, to zaś powoduje, że sok uzyskany w ten sposób możemy przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ nie musimy codziennie korzystać z wyciskarki, żeby napić się świeżego soku. Sok przechowywany do 72 godzin nie traci swoich wartości odżywczych.

Wyciskarka Omega VRT402 genialnie poradzi sobie z niemal każdym gatunkiem zarówno warzyw jak i owoców od warzyw twardych jak seler czy buraki przez warzywa liściowe i zioła (z tymi dużo sokowirówek i innych wyciskarek ma znaczne problemy) po nieznaczne owoce jak porzeczki i maliny. Samo pozyskiwanie soku przebiega w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest miażdżenie i kruszenie surowca za pomocą usytuowanego pionowo wałka ślimakowego, który obraca się wewnątrz sita. Drugi etap to dociskanie bezkompromisowca do ścianek sita, które ma mikrootwory. Przez owe mikrootwory sok zostaje przefiltrowany.

Omawiana wyciskarka Model Omega VRT402 wielki otwór wsadowy (4,5 cm x 3,5 cm) i w związku z tym nie ma konieczności znikomego krojenia surowca przed umieszczeniem go w otworze. W dodatku wyciskarka ta posiada pionową konstrukcję, więc nie będziemy zmuszeni używać popychacza, żeby przesunąć surowiec dalej. Wyciskarka pozostała wyekwipowana w kosz czyszczący czyli pierścień obrotowy z zamontowanymi na nim tak zwanymi wycieraczkami silikonowymi. Podczas pracy urządzenia obracają się one, przecierają sito i zbierają z jego powierzchni wszelkie drobinki miąższu. Rozwiązanie to sprawia, że wyciskarka jest bardzo efektywna. Dodatkowo jeśli chodzi o kwestię efektywności omawianej wyciskarki, można ją choćby porównać do wielu wyciskarek dwuślimakowych (te jednak są widocznie droższe).

sugerowana wyciskarka jest wyekwipowana aż w trzy zróżnicowane sita, a każde z nich spełnia inną funkcję.

  • Sito podstawowe jest zaopatrzone w wyjątkowo minimalne mikrootwory i dzięki niemu możemy uzyskać sok niesamowicie transparentny, bez miąższu

  • Sito do musów obszerniejsze mikrootwory dlatego również z tej propozycji niezbędnie powinny skorzystać wszystkie osoby, które uwielbiają geste soki z miąższem. Za pomocą tegoż sita można przygotować nie tylko gęste soki, lecz jak sama nazwa mówi, rozmaite musy i przeciery. Warto go zastosować chcąc przygotować gęste danie dla drobnego dziecka

  • Sito zewnętrzne do przezroczystych soków jest specjalnie dostosowane do pojemnika na sok. Stanie na wysokości zadania, jeśli uwielbiamy bardzo przezroczyste napoje

niezwykle istotną informacją jest to, że wałek ślimakowy jak i sita wykonane pozostały z ULTEMU, specjalnego tworzywa, które jest wyjątkowo wytrzymałe. Tworzywo to jest jak najistotniej bezpieczne dla naszego zdrowia, co potwierdzono jednoznacznie w wyniku przeprowadzonych badań. Jest ono w dodatku higieniczne, materiału tego używa się między innymi do produkowania chirurgicznych narzędzi.

Poza wyżej wymienionymi zaletami wyciskarki Omega VRT warto wspomnieć w dodatku o dziesięciu latach gwarancji równocześnie na silnik jak i części. Pokrywa urządzenia jest produkowana z najwyższej jakości tworzyw, dlatego również jest wytrzymała przy czym nie traci na estetyce. Pionowa konstrukcja wyciskarki sprawi, że nie będziemy mieli problemu z jej ustawieniem, gdyż zajmuje mało miejsca w porównaniu z wyciskarkami poziomymi. Praca urządzenia jest jednostajna i cicha, a jego obsługa intuicyjna. Wyciskarka posiada włącznik wstecznego biegu, który przyda się, jeśli dojdzie do zapchania wyciskarki, ponieważ wówczas urządzenie zostanie odblokowane.

pakiet zawiera:

1. Wyciskarka
2. Pojemnik na pulpę oraz sok
3. Obudowa modułu miażdżącego
4. Ślimak z Ultemu
5. Sitko do soku z Ultemu
6. Sitko do musów
7. Sitko na pojemnik
8. Pokrywę modułu miażdżącego
9. Szczoteczki silikonowe
10. Szczoteczkę do czyszczenia
11. Popychacz
12. Instrukcję

Podstawowe atrybuty technologiczne i użytkowe

Omega VRT oraz wszystkie jej części mające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą certyfikaty. Bisfenol A czyli powodujący raka związek chemiczny, który od lat jest użytkowany do produkcji materiałów nienaturalnych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Mnóstwo badań wykazało, iż ten trujący związek, który najmocniej dotyka swoim niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do towarów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób przesyłkał się do naszych ciał.

Podobne produkty w kategorii Wyciskarki