Oscar DA-1200

chwilowy brak towaru

 • Producent: Oscar
 • Kategoria: Wyciskarki
 • Kolor: srebrny, bordowy, biały, czarny
 • Moc: 200 W
 • Prędkość obrotowa: 75 obr/min

OSCAR PRO DA-1200

Długo firma Oscara Pro kazał czekać na nowy model, ale po 5 latach od premiery DA-1000 demonstrujemy w końcu najnowszy model, którego już nie możemy nazwać dzieckiem ze stajni Oscar'a Pro.

Oscar Pro w dalszym ciągu produkując wyciskarki dla innych firm jak Omega czy Sana czekał do końca, aby wypuścić produkt jeszcze bardziej dopracowany od konkurentów, co właśnie stało się w sytuacji modelu DA-1200. Dzięki temu pokazujemy najbardziej przemyślany projekt w pięknej formie, która będzie cieszyć nie tylko funkcjonalnością, jakością soku, ale też efektownym design'em.

Charakterystyka DA-1200

producent wypuszczając DA-1200 nie popełnił błędu innych producentów, których produkty z wyższą liczbą w nazwie modelu były tendencyjne i niczym ważnym się nie różniły. W wypadku Oscara Pro możemy stwierdzić, iż jest jeszcze doskonalszy od już doskonałego poprzednika.

 • innowacyjna obudowa
  - pokrywa DA-1200 pozostała wytwarzana z 3 części, a nie jednego odlewu jak w sytuacji DA-1000, na dodatek atrakcyjne kształty, to wszystko czego trzeba estetom. Najważniejszą cechą obudowy jest to, że kolorowa jej część została zmatowiona. Dzięki braku polerowanej powierzchni praktycznie nie widać żadnych odcisków palców albo smug po ścierce.

 • zwiększone pojemniki
  - w każdym pakiecie dodawane są pojemniki na sok oraz zmiażdżone, wyciśnięte pozostałości, które w Oscarze Pro DA-1200 pozostały zwiększone i został zmieniony ich kształt. Dzięki temu w trakcie produkcji soku, nie trzeba często przelewać soku do większego pojemnika albo w krótkim czasie opróżniać pozostałości, które w DA-1000 pojemnik zapełniały dość prędko ze względu na dużą efektywność wyciskarki.

 • komfortowy uchwyt transportowy
  - dyskretne wgłębienie pod spodem urządzenia, który upraszcza przenoszenie urządzenia, a równocześnie nie psujące harmonii linii obudowy.

 • Przeźroczysta pokrywa modułu miażdżącego wykonana w 100% z TRITAN'u
  - TRITAN to na dzień dzisiejszy najbezpieczniejszy materiał nienaturalny użytkowany w urządzeniach mających kontakt z żywnością, który jest w 100% wolny od Bisfenolu A (BPA). Materiał pokrywy modułu był też wytwarzany z bezpiecznego poliwęglanu,firma nie pozostawia żadnych złudzeń stosując w DA-1200 TRITAN. Przeźroczystość, szczególnie poręczne rozwiązanie z uwagi na pełną kontrolę tego co się dzieje w środku modułu. Zawsze będziemy widzieć czy nasza wyciskarka się zapycha, a dzieci będą miały jeszcze obszerniejszą frajdę hipnotycznie wpatrując się w to co jest w danej chwili wyciskane.

 • zwiększony otwór wlotowy (45 mm x 40 mm) w stosunku do modelu DA-1000
  - jedna z ważniejszych modyfikacji, którą wprowadził producent. W DA-1200 nie ma zapotrzebowania krojenia na niepokaźne części minimalistyczniec miękki. Owoce jak jabłka, śliwki, brzoskwinie starczy w zasadzie przekroić na pół, lecz najważniejszą cechą tak dużego otworu jest przepustowość w trakcie wkładania ascetycznca liściastego. W wyciskarkach z niedużymi wlotami, bardzo często dochodzi do „zawieszania się” produktów liściastych w komorze wlotu, co niestety wymaga zastosowania popychacza lub składania liści na wąskie części.

 • znaczna tacka z wysokimi rantami
  - kolejny przejaw kreatywności. Dzisiaj można na tackę nałożyć jeszcze więcej surowca posiadając pewność, że nic z tacki nie spadnie. Na dodatek, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zawiesić popychacz na samej tacce i posiadać go zawsze pod ręką w razie potrzeby.

 • Nowy, przeprojektowany zarys ślimaka oraz sitka
  - dzięki czemu nowy Oscar Pro DA-1200 jest jeszcze efektywniejszy od poprzednika, który wydawał się być najwydajniejszą wyciskarką w segmencie wyciskarek jednoślimakowych, tym samym będąc w niektórych wypadkach dwukrotnie tańszy od pionowych wyciskarek. Materiał z jakiego pozostały zrobione w/w części to ULTEM, który był wykorzystany już u poprzednika. Nowy kształt części ma w dodatku za zadanie pomagać udrażniać moduł miażdżący zapobiegać nadmiernemu powstawaniu zatorów, a oprócz tego DA-1200 wg pomiarów producenta jest do 4% produktywniejszy od DA-1000.

 • Przeprojektowana KONTROLA MOCY ZGNIATANIA.
  - Oscar Pro jako jedyna na świecie wyciskarka jednoślimakowa ma regulację mocy zgniatania. Jest to unikalna możliwość, którą firma zarezerwował jedynie dla swoich produktów. Produkując urządzenia dla np. Omegi, czy też Sany, nie pozwala na używanie tego typu rozwiązania, ponieważ jest to jedna z cech odróżniająca Oscary Pro od konkurentów, stanowczo polepszając wyniki wyciskania. Produkcja soku z liści, twardych warzyw korzennych, czy miękkich owoców wymaga najróżniejszego ciśnienia czy też nacisku, dlatego użytkownik ma możliwość w czasie rzeczywistym regulowania stopnia nacisku, dzięki temu dobiera sam skuteczność wyciskarki. Wyciskarki bez regulacji niestety są skazane na takie same ustawienia w trakcie wyciskania mieszanych bezkompromisowców co odbije się na wydajności. Nowa regulacja różni się od starszego rozwiązania z DA-1000 przede wszystkim tym, że jest zbudowana jedynie z dwóch, a nie czterech jak w przeszłości, na dodatek takie rozwiązanie jest prostsze przy składaniu oraz zaoszczędza czas podczas mycia. W dodatku dzięki zminimalizowaniu części, regulacja płynniej chodzi i jest spasowana z obudową modułu miażdżenia.


Powyżej wypunktowaliśmy najważniejsze atrybuty i różnice nowego DA-1200 względem DA-1000.

Sama zasada działania urządzenia jest w zasadzie identyczna jak w przypadku poprzednich modeli, to cały czas ta sama wolnoobrotowa wyciskarka, produkująca sok do 80 obr/min. 3 stopniowy cykl wyciskania czyli: kruszenie minimalistycznca, miażdżenie i oczyszczanie powoduje, że warzywa, owoce, liście są przetwarzane w adekwatnej temperaturze, a także nie ulegają napowietrzeniu. Pozwoli to nam pić najzdrowsze w swojej postaci soki. Dodatkowe akcesoria jak stożek do przetwarzania pożywienia, końcówki do makaronów tworzą z wyciskarki w pełni praktyczny, kompaktowy robot kuchenny. DA-1200 w przeciwieństwie do innych wyciskarek zastąpi w kuchni niemało maszyn. Nie ma potrzeby posiadania młynka do kawy, pieprzu, ryb, maszynki do makaronu. To wszystko możemy zrobić za pomocą Oscara Pro. Jeżeli stawiamy na zdrowe posiłki dla dzieci, nic prostszego. Nie musimy kupować naszpikowanych chemią maseł orzechowych. Możemy je zrobić sami w sposób ekologiczny, zdrowy i wedle własnego upodobania smakowego. Orzechy laskowe, nerkowiec, tahina czy pistacja to jedynie część możliwości. Tak bardzo szanowane przez dzieci deserki owocowe, musy warzywne, dipy, czy także świeże sorbety owocowe, to produkty, które do przygotowania nie wymagają większego nakładu czasu pracy. Na dodatek wiemy, iż przyrządzamy je własnoręcznie a nasze dzieci dostają artykuł w pełni organiczny, zdrowy i wartościowy

Uwaga: Nasze testy wyciskarki, które przeprowadzaliśmy pokazują, że część owoców miękkich jak np. Jabłka, pomarańcze, wywołują produkcje gęstszego soku w porównaniu do np. Twardego minimalistycznca. Dzieje się tak ponieważ miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu poprzez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle minimalne, iż sito wyciskarki nie jest w stanie odfiltrować i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego też gęstszy sok w trakcie produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. Jeśli użytkownik oczekuje jednak niezwykle czystego soku, to powinien się w takim wypadku zaopatrzyć w prasę, która dzięki innem u systemowi filtracji wyprodukuje idealnie czysty sok.

Niezmiernie raduje fakt,marka w swoim sztandarowym modelu części takie jak pokrywa modułu miażdżącego wykonał z TRITAN'u ®

czyli obecnie najbezpieczniejszego dla zdrowia materiału z tworzywa sztucznego, który równocześnie jest niezwykle wytrzymałym na uderzenia materiałem i co najważniejsze jest wolny od BPA.

Podsumowanie

Nasza załoga dawno tak się nie ekscytowała po dostawie nowego modelu. W chwili otrzymania pierwszych próbek zaczęliśmy testy i do tej pory nie możemy wyjść z podziwu jak sporo praktycznych oraz technicznych rozwiązań firma zastosował w DA-1200. Uważaliśmy, że starszy brat czyli model DA-1000 uchodził za jedną z najkorzystniejszych wyciskarek w segmencie jednoślimakowych również pionowych ale DA-1200 okazał się wyciskarką po prostu ulepszoną. Wiedząc, iż wnętrze urządzenia bazuje na sprawdzonej konstrukcji z DA-1000 jesteśmy przekonani, iż użytkownik będzie musiał się naprawdę bardzo potężnie postarać aby uszkodzić wyciskarkę... Na dzień dzisiejszy nie ma udoskonalonej wyciskarki jednoślimakowej na rynku.

zestaw posiada:

1. Wyciskarkę
2. Obudowę modułu miażdżącego
3. Ślimak z ULTEMU
4. Sitko do soków z ULTEMU
5. Nakładkę do mielenia
6. Regulację mocy miażdżenia
7. Dwa pojemniki (na sok i na pulpę)
8. Tackę
9. Szczoteczkę
10. Popychacz
11. Sześć zamiennych końcówek
12. Osłonę wylotu pulpy
13. Instrukcję

Podobne produkty w kategorii Wyciskarki