• Producent: Tribest
 • Kategoria: Wyciskarki
 • Funkcje: łatwe czyszczenie
 • Kolor: biały
 • Moc: 200 W
 • Prędkość obrotowa: 110 obr/min
 • Pojemnik na sok: tak

Green Star Elite Juicer GSE-5000

Najnowszy model Tribest - Green Star to ulepszona wyciskarka do soków z dwoma wałami, a co z tego wynika jest to najlepsze, wolnowyciskające urządzenie do soków aktualnie dostępne na rynku.

Zmiany w wyglądzie estetycznym wyciskarki to innowacyjny, gustowny design oraz waga zmniejszona o 4 kilogramy w porównaniu ze starszymi modelami.

aczkolwiek prawdziwe zmiany kryją się w środku urządzenia:

3-stopniowy proces wyciskania soków

W 1920 r. Doktor Max Garson badał wpływ świeżych soków na zdrowie ludzkie, co było bodźcem dla jego córki do założenia organizacji non-profit, która zajmowała się alternatywnym, nietoksycznym sposobem leczenia chorób terapią Garsona.

Jego badania pokazały,miksowanie ze sobą pulpy jabłek i marchwi przed poddaniem ich wyciskaniu powoduje, iż kwas maleinowy zawarty w jabłkach absorbuje maksymalną ilość elementów odżywczych z marchwi. Dzięki temu prostemu zabiegowi zwiększamy wartość odżywczą soku.

Ponieważ terapia sokami jest produktywniejsza, kiedy pulpa zostanie zmieszana przed wyciskaniem, a dostępna dotychczas wyciskarka, stosowna do tego zadania to NORWALK – niesamowicie drogie i znacznych gabarytów urządzenie, sprawiło,niedużo osób mogło sobie na to pozwolić.

Większość wyciskarek do soków działa dwustopniowo - miażdży, a następnie wyciska soki. Wyciskarka Green Star znalazła nowy, opatentowany trzeci stopień ekstrakcji soków, polegający na uprzednim mieszaniu surowca. By było to realne Green Star zastosował większy zestaw dłuższych walców, co sprawiło,bezkompromisowiec może być mieszany i wyciskany poprzez dłuższy czas- co zezwala na wydajniejszą absorbcję części odżywczych, i sprzyja uzyskaniu maksymalnej ilości soku o najwyższej ilości części odżywczych.

świeże właściwości

Poza nowymi udoskonaleniami wymienionymi poniżej, Green Star GSE-5000 to:

udoskonalony, nowy mechanizm zamykający: Wcześniejsze modele Green Star wyekwipowane były w dwie klamry zamykające, które broniły części służące do ekstrakcji soków. Model Green Star Elite wyekwipowany jest tylko w jedną klamrę, co wyraźnie usprawnia składanie i rozkładanie urządzenia.

Nowy detektor bezpieczeństwa: Wyciskarka nie zacznie pracy, tak długo, jak pokrywa nie będzie adekwatnie zamocowana. Owe zabezpieczenie ma na celu uniknięcia groźnego dla zdrowia kontaktu palców z ruchomymi częściami wyciskarki.

udoskonalona, nowa gałka regulatora: użyteczna, udoskonalona gałka regulatora sprawi,znacznie łatwiej można ją chwycić, jak i kontrolować w trakcie pracy.

świeże wały Jumbo: nowe, większe wały to wciąż ta sama jakość i technika wykonania, z jedną różnicą- dzisiaj nowy model Green Star Elite jest jeszcze skuteczniejszy i pozostał wyposażony w trzystopniowy system wyciskania soków pozwalający na uzyskanie obszerniejszej ilości artykułu, oraz daje lepsze rezultaty przy ekstrakcji owoców miękkich.

Wyciskarka do soków Green Star Elite to konkretne i mocne urządzenie do zadań specjalnych, dzięki możliwości miażdżenia (prasowania) minimalistycznca podwójnymi wałami przy niskiej szybkości 110 obr./minutę. W praktyce oznacza to, że powstały sok jest najwyższej jakości, mieści żywe enzymy i witaminy, tym samym radykalnie spowolniony zostaje cykl utlenienia się soku, co zapewnia dłuższy czas przechowywania uzyskanego napoju. Wielokrotny zdobywca nagród i niezachwiana, najwyższa jakość wyciskarki Green Star, obecnej na rynku od wczesnych lat 90-tych.

Wyciskarka do soków Green Star Elite to przede rozdrabnianie błon komórkowych minimalistycznca, w celu uzyskać jak największej ilości soku oddzielając jednocześnie zawarty w nim błonnik, dzięki ciśnieniu w komorze urządzenia. Podwójne wały zawierają magnetyczne i bio-ceramiczne materiały. Pozwala to, uzyskać wyższy poziom zawartości minerałów z wyciskanych warzyw, czy owoców oraz uzyskaniu świeższego soku, który na dłużej zachowuje cenne enzymy i witaminy.

Wolna prędkość na jakiej pracują wały w urządzeniu Green Star Elite w porównaniu z innymi wyciskarkami sprawia,proces utleniania części odżywczych jest wolniejszy. Przyczyną tego procesu jest również fakt,podczas uzyskiwania soku nie dochodzi do jego nagrzewania – co pomaga utrzymaniu zawartości enzymów. Rozwiązania wykorzystywane poprzez Green Star Elite powodują, iż uzyskany sok może być przechowywany w lodówce do 48 godzin bez istotnego zaniku swych wartości odżywczych.

zaopatrzona we wkład homogenizujący wyciskarka Green Star Elite przetworzy również surowiec w pełni. Dzięki czemu możemy uzyskać pasztety z migdałów (lub innych orzechów), czy warzyw, różnego rodzaju sosy, jedzenie dla niemowląt i dzieci, smoothie, mrożone desery owocowe, masła orzechowe i mnóstwo innych. Wyciskarka też dopełniającą nakładkę do przyrządzania paluszków chlebowych. W zestawie załączona jest dodatkowo specjalna tacka, która wykrywa ewentualne plamy i pomoże nam utrzymać blat w czystości, a nieszablonowe sito z obszerniejszymi otworami pomoże nam uzyskać soki z owoców miękkich z obszerniejszą zawartością błonnika.

Części Green Star Elite GSE-5000:

 • Wałki ślimakowe Jumbo,

 • Wkład homogenizujący,

 • Wkład do paluszków chlebowych,

 • Sito do warzyw,

 • Sito do owoców miękkich,

 • Regulator do warzyw,

 • Regulator do chleba,

 • Plastikowy upychacz,

 • Drewniany upychacz,

 • Szczotka,

 • Płaska szczotka,

 • Szklany dzbanek na sok,

 • Przykrywka,

 • Taca

technologia dwóch wałów

Dzięki podwójnym wałom osiągalne jest uzyskanie soku ze wszelkich warzyw, włączając w to marchew, seler, warzywa zielone liściaste, czy trawy pszenicy. Jak i z owoców twardszych, tj. Jabłka czy gruszki. Warzywa, owoce czy zioła nie zatykają urządzenia, gdyż przestrzeń pomiędzy wałami wynosi 0.1 mm, to w połączeniu z innymi cechami urządzenia Green Star subtelnie wydobywa więcej soku z surowca, co daje jeszcze bardziej sucha pulpę w porównaniu do innych wyciskarek z dwoma wałami.

Przy 110 obr./na minutę wytwarzanie się ciepła jest zredukowane do minimum dlatego cykl utlenienia jest drastycznie spowolniony, co daje nam więcej czasu na konsumpcję wartościowego i cennego dla naszego zdrowia soku. Niezależne badania wytwarzane niedawno na pięciu rozmaitych wyciskarkach do soków pokazały, iż temperatura jabłka (59.9ºF) zastosowanego do uzyskania soku w wyciskarce Green Star wzrosła nieznacznie powyżej 0.5ºF do 60.44ºF. Pozostałe cztery testowane wyciskarki pokazały, ze temperatura jabłka wzrosła o prawie 3.5ºF do ponad 14ºF powyżej temperatury rzeczywistej owoca.

Materiały bio-ceramiczne i magnetyczne

Materiały magnetyczne użyte w konstrukcji rdzenia wałków dają efekt silnego pola magnetycznego (ok. 2600 gauss) generowanego poprzez obracające się wałki. Kiedy sok przepływa przez pole magnetyczne molekuły wody zostają rozbite, co pozwala atomom konsolidować się z innymi minerałami tj. Wapń, potas, sód, czy magnez tworząc nową budowę molekularną. Dzięki temu uzyskujemy pokaźniejszą liczba minerałów, z których dobrodziejstw możemy korzystać przez dłuższy czas.

Tworzywo bioceramiczne z którego wytworzona jest wyciskarka do owoców i warzyw Green Star, wykorzystuje energie kinetyczną obracających się walców, do wytworzenia drgań o częstotliwości drgań przejrzyście czystej wody. Dzięki temu opóźniamy cykl utleniania soku, dłużej ciesząc się zdrowym, pysznym sokiem.

Oddzielanie pestycydów, chemikaliów czy metali ciężkich stosowanych do uprawy warzyw i owoców

Czy wiedziałeś o tym, iż jabłko zostaje spryskane ok. 22 razy zanim trafi do sklepu? A marchew sklepowa uprawiana jest po to, aby oczyszczać ziemię? Dzięki zastosowanej technice Green Star Elite, uzyskujemy soki w 70-80% pozbawione metali ciężkich z surowca i innych toksyn stosowanych w przemyśle spożywczym. Dlatego polecamy i zachęcamy do wyboru naszej wyciskarki Green Star. Jeżeli zdecydują się Państwo na wybór innej wyciskarki, proszę pamiętać o zaopatrywaniu się jedynie w produkty organiczne, gdyż zamiast zdrowego soku, otrzymacie Państwo skoncentrowane koktajl pełen chemii.

Zasady Dr. Normana Walkera

Podwójne wały potrafią w dużym stopniu zlikwidować skażenia i metale ciężkie z bezkompromisowca poprzez proces prasowania i miażdżenia- jak podaje Dr. Norman Walker (uważany za ojca sokoterapii). Zasady są takie- jeśli liść, korzeń albo łodyga zostaną zmiażdżone przy użyciu stalowych tarczy, kamieni, czy drewnianego moździerza i przeciśnięte przez ściereczkę uzyskamy sok,, a także odpady błonnika. Wysoka ilość chemikaliów i metali ciężkich zostanie razem z pozostałościami błonnika. Na tej zasadzie pracuje wyciskarka do soków Green Star, która uzyskuje sok eliminując wysoką zawartość toksyn, chemikaliów i metali ciężkich z bezkompromisowca przez obracające się dwa wały rozgniata warzywa i przeciska pulpę poprzez sito, która spełnia taka sama rolę jak ściereczka przez którą przeciskamy np., soki.

Przykłady niektórych nagród przyznanych wyciskarce Green Star Elite:

Październik 2007 - Złoty medal doskonałości- urządzenia, przyznane przez ALIVE Academy of Nutrition Awards

Październik 2005 - Złoty medal doskonałości- sprzęt, przyznane przez ALIVE Academy of Nutrition Awards

Wrzesień 2004 - Złoty medal doskonałości- sprzęt, przyznane poprzez ALIVE Academy of Nutrition Awards

Wrzesień 2003 – najlepszy produkt wytworny – wybrana spośród 10 wiodących wyciskarek, Gazeta Independent, UK

Czerwiec 2003 – I miejsce Stiftung Warentest- Niemcy

Wrzesień 2002 – metaliczny medal doskonałości – sprzęt i zdrowie ogólne, ALIVE Academy of Nutrition Awards

Wrzesień 1996 – najlepszy produkt – sprzęt i zdrowie ogólne – ALIVE Academy of Nutritional Awards

Październik 1994 – Złoto na Wystawie Nowych produktów, Niemcy

Wrzesień 1994 – Srebro na Wystawie Nowych technologii, Los Angeles, USA

Maj 1994 - Główna nagroda na Wystawie światowych Wynalazków, Pittsburgh, USA

Maj 1993 - Główna nagroda na Wystawie światowych Wynalazków, Pittsburgh, USA

dane technologiczne

Możliwość mycia w zmywarce: TAK

liczba obrotów na minut: 110 obr./minutę

Wat: 200

Wyciskanie soku z traw pszenicy: TAK

Funkcja homogenizacji: TAK

Otwór wsadowy: 38 mm

Waga bez opakowania / z opakowaniem: 8 kg/10 kg

rozmiary: 464 x 175 x 318 mm (długość/szerokość/wysokość)

Gwarancja: 5 lat gwarancji na części oraz 8 lat gwarancji na silnik

Metoda uzyskiwania towaru: zgniatanie (miażdżenie)

Kolor: Biały

Podobne produkty w kategorii Wyciskarki